Bolek 2631

Pies

8 lat

mieszaniec

Opole

Dodano: 2018-06-06 15:20

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Bolek trafił do schroniska 1 lipca 2017 roku. Kuleje na przednią łapę, którą ma nienaturalnie wygiętą. Jest to wynikiem starego, nieleczonego złamania. Jednak Bolkowi wcale to nie przeszkadza, potrafi biegać i długo spacerować. Chyba po prostu nauczył się żyć ze swoim „kalectwem”. Bolek został oceniony na około 7 lat. Jest silnym i energicznym psem, lubi długie spacery oraz kąpiele słoneczne. Zamknięcie w boksie źle na niego wpływa, Bolek nie ma jak spożytkować swoich pokładów energii. To radosny i pozytywny psiak. Ale ze względu na swoje gabaryty i brak delikatności podczas jedzenia smaczków raczej nie polecamy do dzieci, chyba, że takich już starszych powyżej 12 roku życia. Celowo na pewno nie zrobi żadnemu człowiekowi krzywdy, jest łagodny, ale nie zdaje sobie sprawy ze swojego dużego pyska i swojej siły

Kontakt

Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu 45-073 Opole, Torowa 9, tel. 77-45-45-902, email: kierownik@schroniskowopolu.pl Czynne codziennie oprócz świąt Od 1 października do 31 marca w godzinach 11-15:30, od 1 kwietnia do 30 września w godzinach 11-17:30

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

//