identyfikator dla psa

Mixer 2632

Pies

10 lat

mieszaniec

Opole

Dodano: 2018-06-06 15:22

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Oddany do adopcji w 2013 roku do domu z ogrodem, miał być przyjacielem rodziny z dziećmi. W 2016 roku rutynowa wizyta po-adopcyjna ukazała dramatyczne warunki w jakich przebywał Mikser. Przypięty do grubego łańcucha, w prowizorycznej budzie ze sklejki z podrażnioną skórą. Właściciel zrzekł się psa i Mikser wrócił do schroniska. Mikser ma teraz około 8 lat. Jest pozytywnie nastawiony do innych psów. To przyjazny, posłuszny pies, pozbawiony agresji. Grzecznie spaceruje na smyczy, gdy jest wybiegany. To pies lubiący ruch i ceniący kontakt z człowiekiem, znający podstawowe komendy. Lubi zabawę i wygłupy z człowiekiem, lubi coś robić, choć chętnie też posiedzi z człowiekiem na trawie. Polecany jako pies rodzinny, nie nadaje się na stróża ani do kojca. Mikser ma alergię na słomę, co objawia się czerwonymi, łysymi plamami na skórze. Może zamieszkać z innym psem,ale nie z kotami oraz z dziećmi starszymi jak i młodszymi, wobec których jest łagodny. Mikser potrafi zachować się w mieszkaniu, ale nie wystarczą mu 5 minutowe poranne spacery. Zachęcamy do adopcji.

Kontakt

Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu 45-073 Opole, Torowa 9, tel. 77-45-45-902, email: kierownik@schroniskowopolu.pl Czynne codziennie oprócz świąt Od 1 października do 31 marca w godzinach 11-15:30, od 1 kwietnia do 30 września w godzinach 11-17:30

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//