identyfikator dla psa

Neron 2644

Pies

12 lat

mieszaniec

Opole

Dodano: 2018-06-07 15:21

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Oddany 19 kwietnia 2016 ( po 8 latach adopcji), ur. 2007, bo nie zaakceptował dziecka w mieszkaniu. Załamał Mu się świat, więc nie ufa każdemu. Potrzebuje czasu na poznanie i zaufanie i czeka na powrót do normalności, czyli DOMU. Już pogodzony z sytuacją, ale nieszczęśliwy bardzo, czeka na swojego Anioła. Typowo mieszkaniowy i miastowy pies umiejący zachować się w tłumie zarówno ludzi, jak i innych psów. Pies o dość mocnym charakterze ze skłonnością do dominacji, dlatego potrzebuje zrównoważonego i stanowczego opiekuna. Nie jest agresywny, chociaż jak coś mu się nie podoba (np.zabiegi weterynaryjne) potrafi zaprotestować. Nie nadaje się dla rodzin z małymi dziećmi. Mimo wszystko Neron jest bardzo sympatycznym i inteligentnym psem potrzebującym kontaktu z człowiekiem, chętnie spaceruje, nie zaczepia innych psów, słucha poleceń i umie wraz z opiekunem stworzyć zgrany duet. Neron czeka na swoją szansę i należy mu ją dać. Być może mógłby zamieszkać z innym spokojnym psem.

Kontakt

Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu 45-073 Opole, Torowa 9, tel. 77-45-45-902, email: kierownik@schroniskowopolu.pl Czynne codziennie oprócz świąt Od 1 października do 31 marca w godzinach 11-15:30, od 1 kwietnia do 30 września w godzinach 11-17:30

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//