identyfikator dla psa

Asko 2666

Pies

14 lat

mieszaniec

Opole

Dodano: 2018-06-11 20:29

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Oddany 25 sierpnia 2017, po śmierci właścicielki. Adoptowany od nas jako szczeniak 12 lat temu. Gotowy do adopcji , szczepiony , wykastrowany. Całe życie pilnował podwórka i starszej Pani. Bardzo zdezorientowany na razie sytuacją. Nie znał dzieci, innych psów, ani kotów.
Po kilku miesiącach u nas Asko się otworzył. Teraz już z każdym chodzi na spacery, o które bardzo prosi jak tylko widzi wolontariuszy. Źle znosi zamknięcie w boksie. Przez całe życie był „wolny” na swoim podwórku, a teraz na starość przyszło mu żyć za kratami. Asko jest pięknym, dostojnym psem (zdjęcia zdecydowanie nie odzwierciedlają jego urody). Jest spokojny i zrównoważony, bardzo ładnie chodzi na smyczy. Na spacerach jest jakby zamyślony, jakby delektował się tymi chwilami i starał się zapamiętać to co widzi. Nieśmiało też prosi o trochę czułości ze strony człowieka. Asko bardzo pragnie opuścić schronisko. Wymaga czasu i cierpliwości, a będzie oddanym kompanem. Warto mu dać szansę i odmienić jego smutny los.

http://schroniskowopolu.pl/asko-6883/

Kontakt

Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu 45-073 Opole, Torowa 9, tel. 77-45-45-902, email: kierownik@schroniskowopolu.pl Czynne codziennie oprócz świąt Od 1 października do 31 marca w godzinach 11-15:30, od 1 kwietnia do 30 września w godzinach 11-17:30

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//