identyfikator dla psa

Toffik 2669

Pies

12 lat

mieszaniec

Opole

Dodano: 2018-06-11 21:04

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Toffik jest w schronisku od 09.01.2014 roku… Dla psa, który ma w sobie ogromne pokłady energii to coś okropnego. Toffik ma już teraz 10 lat. W stosunku do ludzi jest bardzo łagodny, nawet smaczki bierze bardzo delikatnie z ręki. Jednak nienawidzi innych zwierząt i w domu musi być jedynakiem. Jaka jest jego historia ? Ano jak to często bywa, zawiedli ludzie. Toffik był w adopcji, został adoptowany z Poznania, z fundacji, która zajmuje się amstaffami, psami typu bull. Zamieszkał w mieszkaniu w Opolu z małym dzieckiem. Wszystko było ok. Jednak właściciele okazali się nieodpowiedzialni… wiedzieli, że Toffik nienawidzi innych zwierząt, a mimo to praktycznie w środku miasta spuścili go ze smyczy (bez kagańca)… Cała sytuacja skończyła się tym, że Toffik wdał się w poważną „bójkę” z innym psem, a właścicielka stanęła między nimi. Skończyło się to oczywiście poważnym pogryzieniem. Dla nas to kompletny brak wyobraźni i odpowiedzialności. Od tego czasu Toffik jest w schronisku. Większość czasu spędza w małym boksie. Czasem uda mu się wyjść na spacer, czasem na wybieg… i to wszystko. Czas płynie, a dla Toffika nie pojawia się żadna szansa, żadna możliwość na zmianę losu…


Toffik nie ma jednego oka, ale nie przeszkadza mu to w normalnym funkcjonowaniu. Lubi biegać, się bawić. Szczególnie piszczącymi zabawkami ,kilka sekund i po zabawce. Ze względu na swoją energię, która się nawarstwia poprzez ciągłe siedzenie w boksie Toffik bardzo ciągnie na smyczy. Jednak przy codziennej dawce ruchu powinien się trochę uspokoić. Toffik jest zdrowy, wykastrowany, zaszczepiony, zaczipowany. Przebywa w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu.
Kontakt w sprawie adopcji: 669-985-588.


http://schroniskowopolu.pl/toffik-5290/

Kontakt

Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu 45-073 Opole, Torowa 9, tel. 77-45-45-902, email: kierownik@schroniskowopolu.pl Czynne codziennie oprócz świąt Od 1 października do 31 marca w godzinach 11-15:30, od 1 kwietnia do 30 września w godzinach 11-17:30

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//