identyfikator dla psa

Smyk 2680

Pies

8 lat

mieszaniec

Opole

Dodano: 2018-06-13 14:33

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Smyk to mały, piękny biszkoptowy piesek. Został wyłapany przez hycla i przywieziony do schroniska. Jest to bardzo trudny przypadek adopcyjny. Dlaczego ? Ponieważ Smyk nie chodzi na smyczy. I tu powiecie co za problem nauczyć. Właśnie jest to ogromny problem. Smyk na sam widok smyczy wpada w panikę. Zapięty na smycz nie ruszy się z miejsca, ciągnięty zaczyna przegryzać smycz, a na metalowej się dusi, bo nie ruszy się z miejsca. Smyk jest psem po przejściach. Na pewno nie miał łatwego życia. Nie podchodzi do człowieka, musi bardzo dobrze znać, aby dać się pogłaskać, dotknąć. Widać, że chce zaufać i być blisko człowieka, ale zwyczajnie się boi. Miejmy nadzieję, że powoli zacznie przełamywać swój strach. Smyk musiał by trafić do bardzo dobrze ogrodzonego podwórka, ogrodu. Musiałby mieć swój teren do biegania. Jak najbardziej może być z innym psem. Nie może trafić na stałe do kojca, bo wycofa się jeszcze bardziej. Potrzebuje ruchu, swobody, powietrza. Tak bardzo lubi te swoje krótkie chwile szczęścia. Kto podaruje Smykowi „szczęście” na co dzień ? Jest bardzo szczekliwy w stosunku do obcych.

Kontakt

Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu 45-073 Opole, Torowa 9, tel. 77-45-45-902, email: kierownik@schroniskowopolu.pl Czynne codziennie oprócz świąt Od 1 października do 31 marca w godzinach 11-15:30, od 1 kwietnia do 30 września w godzinach 11-17:30

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//