identyfikator dla psa

Gucio 2682

Pies

9 lat

mieszaniec

Opole

Dodano: 2018-06-13 14:38

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Gucio już dwa lata w schronisku. Energia typowa dla teriera zamknięta od dwóch lat na kilku metrach kwadratowych, to straszne życie dla psa . którego skrzywdził sam właściciel.
Trudny przypadek, ale przez to, że ktoś go nie wychował ma spędzić resztę życia w schronisku… ?

Oddany 12.04.2016, bo lubił pokazać kto tu „rządzi”. Gucio był wychowywany od szczeniaka w mieszkaniu, od 2011 roku. Po oddaniu do schroniska Gucio był załamany zmianą mieszkania na ciasny boks. Nie miał apetytu i chęci do życia… Po kilku miesiącach w schronisku wcale nie jest lepiej. Gucio nie wie co zrobić z nadmiarem energii… W boksie energia go roznosi (w drobny mak „idą” koce i ręczniki, potrzebuje mieć jakąś zabawkę do gryzienia), natomiast na spacerach jest jeszcze ostrożny, trochę niepewny. Najlepiej, żeby przyszły właściciel przed adopcją kilka razy do niego przyszedł i dał Guciowi czas na zapoznanie się. To niezwykle urodziwy psiak, który powinien mieć zapewnioną odpowiednią porcję ruchu, a gdy zaufa człowiekowi staje się super przyjacielem skorym do zabaw. Gucio akceptuje niektóre psy. Potrzebuje właściciela konsekwentnego i aktywnego, który będzie z Nim pracował i zużywał nadmiar jego energii.

Kontakt

Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu 45-073 Opole, Torowa 9, tel. 77-45-45-902, email: kierownik@schroniskowopolu.pl Czynne codziennie oprócz świąt Od 1 października do 31 marca w godzinach 11-15:30, od 1 kwietnia do 30 września w godzinach 11-17:30

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//