identyfikator dla psa

Tofik 2683

Pies

8 lat

mieszaniec

Opole

Dodano: 2018-06-13 14:40

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Tofik po kilku miesiącach w schronisku w końcu się trochę otworzył i dał nam się poznać. Ufa tylko dwom wolontariuszkom, z którymi bardzo lubi spacerować. W stosunku do innych psów jest ciekawski i chętnie nawiązuje nowe psie kontakty. Koty chętnie pogoni, ale bez większej fascynacji. Jeżeli chodzi o ludzi to jest nieufny i cała znajomość musi odbywać się na jego zasadach. Nie lubi, gdy kręci się koło niego kilka osób. Denerwuje się wtedy i z tej niepewności może zawarczeć i pokazać zęby. Ogólnie jest psem po przejściach, trudno do końca powiedzieć jakich, bo mało wiemy o jego przeszłości. Bardzo źle reaguje na zamknięcie w boksie, swój kojec traktuje jako karę. Przejawia wtedy agresję kojcową. Poza kojcem, na spacerach jest całkiem innym psem, chętnym kontaktu z lubianymi osobami. Długo trwało nim nauczył się czerpać radość ze spacerów. Tofik od szczeniaka żył w mieszkaniu, coś w jego socjalizacji poszło nie tak i właściciele oddali go w końcu do nas. Teraz ma około 5/6 lat. Przyszli opiekunowie muszą go koniecznie poznać przed adopcją i zdawać sobie sprawę, że pies wymaga dużo pracy. Tylko dla doświadczonych i konsekwentnych opiekunów, którzy nie będą się bali podjąć wyzwania.

Kontakt

Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu 45-073 Opole, Torowa 9, tel. 77-45-45-902, email: kierownik@schroniskowopolu.pl Czynne codziennie oprócz świąt Od 1 października do 31 marca w godzinach 11-15:30, od 1 kwietnia do 30 września w godzinach 11-17:30

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//