identyfikator dla psa

Fado 2711

Pies

3 lata

amerykański pit bull terrier

Gdańsk

Dodano: 2018-06-16 19:49

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Fado, 6 miesięczny pies (ur 7.12.17) w typie pitbulla szuka nowego domu. Pod skrzydła Fundacji AST trafił oddany przez właścicieli, którzy nie byli w stanie poradzić sobie z silnym lękiem separacyjnym chłopaka.

Od przeszło dwóch tygodni psiak przebywa w domu tymczasowym w Gdańsku, gdzie w towarzystwie starszej i stabilnej amstaffki pobiera lekcje niezależności. W DT przyuczany jest do klatki kennelowej, ale póki co nie jest w niej zamykany. Początkowe zostawania Fado samego w domu kończyły się histerią, jednak na dziś, przy jasnych i czytelnych zasadach, małym stopniu rozpieszczania oraz towarzystwie suczki rezydentki problem nie występuje, a wyspcerowany i wybiegany Fado zostaje swobodnie do 3 godzin sam.

Fado, przez te 2 tygodnie dał nam się poznać, jako wyjątkowo bystry pies. Chętny do współpracy z człowiekiem, uważny, chcący zadowolić przewodnika. Nie jest to typ psa sportowca, wybitnego aportera, czy urodzonego pływaka, ale spacery po polach i lasach z tym psem to czysta przyjemność, Fado bardzo ładnie pilnuje się człowieka.

Chłopak w mig łapie podstawowe komendy, ładnie spaceruje na luźnej smyczy, nie ma żadnego problemu z ruchem ulicznym, podróżami samochodem, wyjściami do restauracji, z hałasami, czy większą grupą osób. Ma ogromny potencjał do szkoleń i taka forma współpracy i interakcji z przewodnikiem sprawia mu ogromną radość.

Fado nie ma problemu w kontaktach z dziećmi, jest delikatny, nienachalny, cierpliwy. Chłopak nadto bardzo ładnie komunikuje się z psami. Na co dzień towarzystwo drugiego psa w domu zauważalnie mu pomaga. Obserwując amstaffkę rezydentkę nie tylko uczy się spokoju, ale i gdy potrzebuje szuka w niej wsparcia. Dlatego też preferujemy dom z innymi psami, choć nie jest to warunek konieczny.
Nadto Fado dotychczas mieszkał z kotem, więc i z takimi towarzyszami nie będzie problemu.

Ważnym jest, że przyszły opiekun Fado musi mieć świadomość konieczności dalszej pracy z psem, nad swobodnym, bezstresowym zostawaniem Fado samego w domu!

Warunkiem adopcji jest kastracja i uczestnictwo w szkoleniu z zakresu posłuszeństwa. Zapraszamy do kontaktu i osobistego poznania Fado. Kontakt w sprawie adopcji pod numerem 661 665 695 (Natalia).

Kontakt

Kontakt w sprawie adopcji pod numerem 661 665 695 (Natalia) lub mailem adopcje@fundacja-ast.pl

Amerykański Pit Bull Terrier pojawiły się w XIX wieku. Są mieszanką szybkich i upartych Terrierów oraz atletycznych i silnych Bulldogów. Psy o takim połączeniu charakterów były wykorzystywane do walk. Są to psy wszechstronnie utalentowane, co czyniło z nich także wspaniałych kompanów farmerów, ale nie tylko. Pitt Bull Terriery pomagały pilnować bydła, stróżowały oraz przeganiały dzikie psy i koty. Osobniki tej rasy należą do silnych zwierząt i sprowokowane atakują. Należą do jednej z najniebezpieczniejszych ras, przez co w wielu krajach ich hodowla wymaga pozwolenia.

Pit Bull Terriery są średniego wzrostu oraz wagi – osiągają do 60 centymetrów i ważą do 30 kilogramów. Są to psy o mocnej budowie, muskularne i potężne. Umaszczenie jest wielokolorowe często w łaty – większe lub mniejsze oraz inne wzory. Występują w kolorach czarnym, białym, także rudym, brązowym. Ich sierść jest błyszcząca, gładka, krótka i sztywna w dotyku. Żyją średnio 9 – 12 lat. Ich głowa jest proporcjonalna do reszty ciała, płaska i trójkątna, pysk szeroki. Oczy są okrągłe i umieszczone nisko. Psy tej rasy posiadają średniej wielkości uszy oraz gruby, zwężający się ku końcowi ogon.

Pit Bull Terriery to psy lojalne, bardzo oddane swoim właścicielom, wdzięczne, czułe i inteligentne. Mogą przejawiać agresję wobec nieznanych sobie psów, ale jeśli są wychowywane z innymi zwierzętami, to akceptują je. Jeżeli odczuwają niebezpieczeństwo atakują. Bezpieczniej jest hodować te psy w domach, gdzie dzieci są starsze, jeśli jednak ma się małe dzieci należy ich pilnować. Pitt Bull Terriery są niezmiernie opiekuńcze dla swoich terytoriów, domów i rodzin. Lubią dużo ruchu. Psy te zdecydowanie nie są zalecanie dla niedoświadczonych hodowców.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//