identyfikator dla psa

Jerry 2755

Pies

3 lata

polski owczarek nizinny

Katowice

Dodano: 2018-07-02 19:51

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Jerry to przekochana miniatura PONa. Ma ok. roku może troche mniej. wazy ok. 10 kg. Jest zaszczepiony, odrobaczony i zaczipowany oraz wykastrowany. Ten radosny psiak gaśnie w kojcu. Pilnie szukamy dla niego domu schronisko może wydać go wszedzie do ogródka na łańcuch czy do budy. Nie chcemy dla niego takiego domu. Jerry ma w sobie tyle radości rozweseli każdy dom bedzie idealnym towarzyszem dla kazdego. Jest zrównoważony, ładnie chodzi na smyczy. Chetnie też bawi się z innymi psami czy sukami.
Prosimy o dom dla niego, gdzie bedzie czuł się kochany, bedzie członkiem rodziny

Kontakt

tel. 795533333

Istnieje teza, że wszystkie europejskie rasy psów pasterskich pochodzą od psów azjatyckich, co do których wykazuja duze podobieństwo. Pierwsze zapiski o polskim owczarku nizinnym można znaleźć w 1514 roku. W Polsce rasa była bardzo popularna i wysoko ceniona. Niestety z powodu powstań, politycznego niepokoju bardzo zmniejszyła się jej liczebność. W czasie wojny i tuż po, polski owczarek nizinny zagrożony był wyginięciem, jednak znalazła sie grupa miłośników rasy, która zajęła się jej ratowaniem. W okresie międzywojennym istniały 3 rodzaje owczarków, różniące się między sobą wielkością. Pierwszy wzorzec zakładał występowanie rasy w trzech odmianach wielkościowych i jeszcze w roku 1964 na wystawie w Poznaniu został zaprezentowany duży polski owczarek nizinny. Po wprowadzonych zmianach wzorzec opisywał już tylko typ średni. Międzynarodowa Federacja Kynologiczna zatwierdziła znowelizowany standard, uznając polskiego owczarka nizinnego w 1963 roku za za polską rasę.

Wysokość w kłębie: Psy 45-50 cm. Suki 42-47 cm Waga:16–25kg Polski Owczarek Nizinny jest psem średniej wielkości, krępej muskularnej budowy o długim, gęstym owłosieniu. Oczy średniej wielkości, owalne, nie wypukłe, koloru orzechowego, o żywym i przenikliwym wyrazie. Brzegi powiek ciemne. Uszy wiszące, osadzone umiarkowanie wysoko, średniej wielkości, kształtu sercowatego, szerokie u nasady, przednią krawędzią przylegające do policzków, ruchliwe. Ogon krótki albo szczątkowy od urodzenia, albo bardzo krótko cięty. Ogon jeżeli nie jest cięty dość długi, obficie owłosiony. U psa odprężonego opuszczony, u psa podnieconego wesoło uniesiony nad grzbietem, nigdy zawinięty w pierścień lub położony na grzbiecie. Szata całe ciało psa okrywa gęsta, gruba, kosmata sierść o miękkim podszyciu. Włos prosty, dopuszczalny lekko falisty. Włosy opadające z czoła w sposób charakterystyczny przysłaniają oczy.Wszystkie umaszczenia dopuszczalne.Porusza się swobodnym, posuwistym stępem lub kłusem.

Polski owczarek nizinny to pies o silnym instynkcie zaganiającym i stróżującym, był wykorzystywany dawniej do pilnowania dużych stad owiec. Obecnie najczęściej pełni rolę psa towarzyszącego. Można go wkorzystywać do różnych celów, w niektórych krajach jest psem ratowniczym. To bardzo towarzyski pies, bardzo przywiązany do rodziny. Bardzo szybko i chętnie się uczy, nie zapomina nabytej wcześniej wiedzy. Jest bardzo lubiany przez dzieci, z wzajemnością zresztą: potrafi cudownie się z nimi bawić. Jako prawdziwy pies pasterski chroni je i bardzo uważa, żeby nie stała im się krzywda. Jest też bardzo odpowiedzialnym psem stróżujacym. Uwielbia przebywać na zewnątrz, dom z ogrodem to dla niego najlepsze otoczenie. Nie lubi chodzić na smyczy, woli wycieczki, na których może swobodnie biegać. Jeżeli musi mieszkać w mieście, należy zapewnić mu bardzo dużo ruchu. Najszczęśliwszy jest jednak na wsi.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//