identyfikator dla psa

Jack 2756

Pies

3 lata

chart szkocki

Katowice

Dodano: 2018-07-02 21:46

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Jack jest wesołym mixem charta. ma około roku i waży ok.17kg. Jest przyjacielski i zrównoważnony. Ładnie chodzi na smyczy i chetnie bawi się z innymi psami. Szuka kochającego i swiadomego domu. Obowiazuje procedura adopcyjna.

Kontakt

tel.795533333

Nie wiadomo dokładnie kiedy pierwsze charty szkockie pojawiły się na Wyspach Brytyjskich. Są prawdopodobnie potomkami chartów celtyckich. Psy te wykorzystywane były do polowań na jelenie. W 18. wieku kilka czynników przyczyniło się do upadku rasy: sukcesywne karczowanie lasów pod tereny pastwiskowe , podział ziem niektórych ze starych rodów szlacheckich, wynalezienie i udoskonalanie broni palnej, w tym także broni myśliwskiej. Po 1745 roku, kiedy to Szkoci przegrali z Anglikami bitwę pod Culloden rozbito system feudalny. Charty straciły pracę, zaprzestano je hodować. Dopiero na początku 19. wieku bracia McNeill postawili sobie za cel odbudowanie rasy. Księgę hodowlaną deerhoundów otworzono w roku 1870, a pierwszy zaakceptowany wzorzec pochodzi z roku 1892.

Budowa sugeruje niepowtarzalną kombinację szybkości, siły i wytrzymałości niezbędnej do powalenia jelenia, lecz swoją postawą sprawia wrażenie łagodnego i dostojnego. Oczy: ciemne, zwykle ciemnobrązowe lub orzechowe. Umiarkowanie wypukłe, o łagodnym spojrzeniu, gdy pies jest odprężony, o uważnym, dalekosiężnym spojrzeniu, gdy pies jest pobudzony. Uszy wysoko osadzone, w spoczynku załamane do tyłu. W podnieceniu wzniesione bez utraty załamania, czasem nawet półstojące. Uszy miękkie, gładkie, w dotyku podobne do futerka myszy; im mniejsze tym lepsze, pozbawione długiego włosa i frędzli. Czarne lub ciemne. Ogon: długi, gruby u nasady, zwężający się ku końcowi, sięga prawie do ziemi. W bezruchu opuszczony zupełnie prosto lub wygięty, w ruchu wygięty, ale nigdy ponad linię grzbietu. Dobrze pokryty włosami; po górnej stronie grubymi i szorstkimi, od dołu dłuższymi. Ruch swobodny, aktywny, nie kołyszący, o długim wykroku. Szata: kudłata, lecz nieprzesadnie. Prawidłowa szata jest gruba, przylegajaca i strzępiasta, ostra lub sztywna w dotyku. Włosy na tułowiu, szyi i konczynach ostre i szorstkie, długosci ok. 7-10 cm, na głowie, mostku i brzuchu dużo bardziej miękka. Niewielkie frędzle na wewnętrznej stronie przednich i tylnych nóg. Maść: ciemna niebiesko-szara, ciemniejsze i jasniejsze odcienie szarości lub pręgowania, piaskowa lub płowa z czarnymi znaczeniami. Waga i rozmiary: psy: minimalny pożądany wzrost w kłębie:76 cm, waga ok.45,5 kg, suki: minimalny pożądany wzrost w kłębie 71 cm, waga ok. 36,5 kg.

Chart szkocki jest bardzo wrażliwy, wymaga bardzo bliskiego kontaktu z opiekunem, łagodnego traktowania i rozpieszczania. Jest spokojny i zrównoważony, a kiedy mu wolno szaleje do upadłego. Umie się zachować, będzie się czuł dobrze w prawie każdych warunkach byle blisko pana. Wymaga stanowczego, łagodnego szkolenia, lubi mieć zajęcie. To pies, który na co dzień mieszkał w domu pana, dlatego potrafi się zachować w mieszkaniu, jest spokojny, potrafi spać cały dzień. Nie jest szczekliwy, uwielbia miękkie posłania. Jednak dla niego najważniejszy jest kontakt z opiekunem, jeżeli musi w ciągu dnia zostawać sam, dobrze, żeby miał innego czworonoga do towarzystwa. Uwielbia ruch, powinien mieć zapewnione kilka godzin spacerów dziennie. Nie wystarcza mu spacer na smyczy. Jak najwcześniej powinien nauczyć sie podstawowych komend. Jeżeli nauka ma formę zabawy, uczy się dość szybko, trzeba go często chwalić i nagradzać. Nie lubi być do niczego zmuszany, stanie sie wtedy znerwicowany i żadna wiedza do niego nie trafi.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//