identyfikator dla psa

Psikus 2758

Pies

15 lat

mieszaniec

Białystok

Dodano: 2018-07-03 20:50

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Psikus (nr rej. P-25/12) to pies w typie teriera, urodzony około 2005r. Przebywa w Schronisku dla Zwierząt przy ul. Dolistowskiej 2 w Białymstoku. Czeka na dom od 2008 r.

To oddany człowiekowi pies, który szybko się przywiązuje. Uwielbia spacery, podczas których pilnuje się swojego opiekuna, dotrzymuje miejskiego, równego kroku. Jak na swój wiek jest bardzo energiczny – chętnie biega i skacze. Nie sposób się z nim nudzić. Jest czujny i bacznie obserwuje otoczenie. Grzecznie jeździ samochodem. Nie boi się zgiełku i tłumów ludzi. Psikus ma łagodny, przyjazny stosunek do ludzi i zwierząt. Doskonale odnajdzie się w domu z dziećmi. Dobrze się czuje w towarzystwie zrównoważonych psów. Pies może mieszkać zarówno w domu jak i bloku.

Szczepienia: tak
Odrobaczenie: tak
Płodność: wykastrowany
Stosunek do dzieci: pozytywny
Stosunek do psów/suk: dogada się ze zrównoważonym psem/suką
Stosunek do kotów: niesprawdzony
Charakter psa: przyjazny, zrównoważony
Aktywność psa: średnia

Pies znajduje się pod opieką Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku. Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej. Kontakt: 85 675 37 00 pn-pt 10-17.

Kontakt

Dolistowska 2, Białystok 85 675 37 00

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//