identyfikator dla psa

Iskra 2774

Suka

5 lat

mieszaniec

Białystok

Dodano: 2018-07-06 15:40

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Iskra (nr rej. P-1940/16), to średniej wielkości suczka, urodzona w 2015r.
Była już raz adoptowana, niestety wróciła do schroniska z powodu zmiany sytuacji życiowej właścicieli (w lipcu 2017r.).
Iskra to bystra i bardzo energiczna suczka z charakterkiem. Uwielbia spacery, ładnie chodzi na smyczy. Jest inteligentna i niezależna, zna podstawowe komendy, chociaż czasami udaje, że ich nie słyszy. Szybko się uczy. Z przyjemnością przyjmuje pieszczoty, ale nie jest nachalna. Bardzo silnie się przywiązuje, choć początkowo bywa nieufna. Reaguje agresją na zbliżające się do jej opiekuna psy i nieznane osoby.
Swój boks dzieli z samcem, z którym dobrze się dogaduje. Z suczkami nie była sprawdzana. Nie sprawia problemów podczas jazdy samochodem.
W marcu przeszła badania weterynaryjne dopuszczające ją do udziału w długodystansowych biegach, które sprawiają jej olbrzymią przyjemność.
Iskra potrzebuje stanowczego, aktywnego opiekuna, który zapewni jej odpowiednią ilość ruchu. Potrafi wspinać się po siatce i wysoko skacze, w związku z tym nie może być psem podwórkowym.
Szczepienia: tak
Odrobaczenie: tak
Płodność: wysterylizowana
Stosunek do dzieci: neutralny, jeśli starsze dziecko potrafi uszanować jej przestrzeń
Stosunek do psów/suk: dogaduje się z psami w boksie, na psy napotkane w czasie spaceru reaguje negatywnie
Stosunek do kotów: negatywny
Charakter psa: bystra, niezależna
Aktywność psa: bardzo energiczna

Pies znajduje się pod opieką Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku. Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej. Kontakt: 85 675 37 00 pn-pt 10-17.

Kontakt

Dolistowska 2, Białystok 856753700

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//