identyfikator dla psa

Elza 2844

Suka

6 lat

akita inu

Warszawa

Dodano: 2018-07-19 13:58

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Elza ma około 4-5 lat. Jest średniej wielkości psiakiem - trochę przypomina akitę tylko w mniejszej wersji :) . Jest bardzo przyjazna, inne pieski raczej ignoruje (nie znamy stosunku do kotów). Po jej szyi widać było, że musiała przebywać na uwięzi - świadczy o tym silnie wytarty ślad wokół szyi o czarnym zabarwieniu. Elza została znaleziona w środku lasu przywiązana do drzewa.. tak trafiła do nas. Po przyjeździe do schroniska była bardzo wystraszona i zaniedbana. W schronisku odzyskała wiarę w ludzi i czeka na najlepszy dom, który będzie ją traktował jako członka rodziny, a nie jak przedłużenie łańcucha, które ma szczekać jak ktoś się zbliża. Sunia chętnie wychodzi na spacery i zabiega o uwagę człowieka.
Szukamy dla niej domku, który da jej szanse na życie, jakie powinna była prowadzić od szczeniaka. Sunia jest wysterylizowana, zaszczepiona i zaczipowana. Zapewniamy transport w całej Polsce. Kontakt - Iza 606 507 829

Kontakt

Iza 606 507 829

Akita Inu pochodzi z Japonii, gdzie uchodzi za wspaniałe zwierzę, ale także symbol zdrowia i pomyślności. Japońskie Ministerstwo Edukacji w 1931 roku uznało tę rasę za dziedzictwo narodowe. Historia Akity jest bardzo ciekawa i sięga aż XVII wieku. Na japońskiej wyspie Honsiu, panowali baronowie, którzy zażyczyli sobie wyhodowania psa na tyle dużego i agresywnego, aby mógł poradzić sobie z upolowaniem jelenia czy niedźwiedzia. W ten sposób doszło to powstania rasy psów, które dzięki swoim umiejętnością stały się wszechstronnymi myśliwymi. Ich sława sięgnęła nawet dworu ówczesnego cesarza. Wówczas posiadanie psa tej rasy stało się zastrzeżone wyłącznie dla cesarza i szlachty. Szalejąca epidemia wścieklizny w 1899r doprowadziła do niemal całkowitego wyginięcia Akity. Psy w przeważającej ilości zostały zabite w obawie przed roznoszeniem choroby. Szczęśliwie rasa przetrwała. Akity to psy duże, niezależne, ale też bardzo lojalne i oddane swojemu właścicielowi. Muszą przejść profesjonalne szkolenie.

Rasa charakteryzuje się silną, umięśnioną sylwetką. Szeroka, masywna, głowa widziana od góry, tworzy nieostry trójkąt z cofniętym pyskiem, małymi oczami i stojącymi, trójkątnymi uszami skierowanymi do przodu. Nos powinien być czarny. Ogon jest szczególny – duży i pełny, zawsze uniesiony w górę i zakręcony. Sierść jest krótka i bardzo gęsta, sztywna w dotyku. Dłuższa i najobfitsza sierść występuje tylko na ogonie. Umaszczenie występuje w wielu kolorach, może być również całkiem białe. Samce Akity osiągają wysokość od 66 – 71 cm, suki 61 – 66 cm. Cechy dyskwalifikujące to nakrapiany lub całkiem jasny nos, prosty, niezakręcony ogon, leżące lub „złamane” uszy.

Akity są psami niezależnymi, mądrymi i odważnymi. Niezbędne jest poddanie Akity szkoleniu – ten pies musi znać swojego lidera, wiedzieć co mu wolno, a czego nie. Często zdarza się, szczególnie w przypadku samców w wieku 1 – 2 lat, że próbują wyzwać swojego właściciela na „pojedynek”. Takie sytuacje wymagają natychmiastowej reakcji – Akita przyjmie narzuconą dyscyplinę, o ile nie będzie się ona wiązać z przemocą fizyczną. Pies, gdy wyczuje zagrożenie, nie zawaha się zaatakować. Dlatego bardzo ważne jest, aby właściciel uczestniczył w szkoleniu psa. Akity to psy bardzo inteligentne, a co za tym idzie szybko się nudzą, dlatego polecane jest odbywanie szybkiego i intensywnego szkolenia. Te psy należą do „uparciuchów” - jeśli zwierzę stwierdzi, że komenda „siad” w danym momencie mu nie pasuje, po prostu zlekceważy ją, dlatego przyszły właściciel powinien odznaczać się cierpliwością. Akity są średnio – aktywne. Zachowują się agresywnie w stosunku do innych zwierząt np. psów, dlatego nie powinny swobodnie biegać podczas spacerów czy być wypuszczane same z domu. Małe zwierzęta takie jak ptaki, kuny, koty są traktowane przez Akitę jako potencjalny łup. Jeśli pies będzie wychowywany razem z małym dzieckiem, zwiększa się prawdopodobieństwo, że będzie je tolerować. Akity nie lubią być niepokojone przez hałas czy nieodpowiedzialne zachowanie dzieci. Psy tej rasy szczekają tylko w wyjątkowych sytuacjach, są mistrzami w uciekaniu, potrafią świetnie kopać podkopy w ziemi. Bardzo się przywiązują do ludzi, w sytuacji zagrożenia nie zawahają się stanąć w obronie bliskiej im osoby. Są to zwierzęta lojalne i lubiące spędzać czas w towarzystwie „swoich” ludzi.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//