identyfikator dla psa

Supeł 2845

Pies

4 lata

terier irlandzki

Warszawa

Dodano: 2018-07-19 14:04

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Supeł to młody psiak w wieku ok.2-3 lat, w kłębie sięga poniżej kolana. Jest energiczny, chętny do zabawy, radosny. Z początku trochę nieufny. Toleruje większość psów. Zachęca do aktywnego spędzania czasu, ma charakter typowego teriera. Jest wykastrowany, zaszczepiony i zaczipowany. Przebywa w schronisku dla zwierząt. Oferujemy bezpłatny transport w całej Polsce. Kontakt Iza:606 507 829.

Kontakt

Iza tel. 606 507 829

Rasa znana od bardzo dawna w Irlandii. Nie wiadomo dokładnie kiedy pierwsze psy pojawiły się w swojej obecnej ojczyźnie. Terrier irlandzi był używany przede wszystkim do pracy. Polował na myszy, szczury i inne gryzonie, ale także na dziki. Około roku 1870 hodowcy zaczęli pracować nad cechami tej rasy. Początkowo różniły się kolorem i wielkością. W końcu 19. wieku czyniono starania, by wyeliminować z hodowli osobniki czarne podpalane i pręgowane. W początkach 20. wieku już wszystkie teriery irlandzkie były czerwone. Pierwszy klub rasy utworzono 31 marca 1879 r. w Dublinie i terier irlandzki, jako pierwsza z ras Zielonej Wyspy została uznana przez Angielski Kennel Club. Nastąpiło to w ostatnich latach 19. wieku. Za ojczyznę rasy przyjęto Irlandię.

Sprawia wrażenie psa aktywnego i ruchliwego, o napiętych mięśniach i nerwach, mocno zbudowany, ale nie ciężki, szybkość i wytrzymałość są równie cenione, jak jego siła. Sylwetka nie może być niezgrabna i przysadzista, jest elegancka i pełna wdzięku . Oczy ciemnej barwy, małe, nie wyłupiaste, pełne życia, ognia i inteligencji. Oczy żółte lub jasne są uważane za dużą wadę. Uszy małe, w kształcie litery „V”, średniej grubości, dobrze osadzone na głowie i opadające blisko policzków ku przodowi. Górna linia zagięcie ucha powinno znajdować się wyraźnie ponad wierzchem czaszki. Sierść na uszach winna być krótka i ciemniejsza niż na tułowiu. Ogon powinien być osadzony dość wysoko, radośnie noszony, ale nie zakręcony ponad grzbietem. Wystarczającej grubości, mocny i dość długi. Jest on pokryty szorstką sierścią, nie ma na nim frędzli ani długich włosów. Sierść powinna być gęsta i twarda, drutowata, ostra, ale płasko przylegająca. Sierść jest tak gęsta, że kiedy ją przeczesujemy palcami, nie powinno być widać skóry. Włos nie może być miękki i jedwabisty. Jest niezbyt długi, tak by nie tuszował obrysu tułowia, a szczególnie tylnych kończyn. Nie może być kędzierzawy lub lokowaty. Na głowie sierść jest tej samej struktury, ale krótsza (około ¾ cm), prosta, prawie gładka. Niewielka broda, jest jedynym miejscem, gdzie sierść może być dłuższa, ta broda jest cechą charakterystyczną rasy. Umaszczenie powinno być jednolite, od czerwonego, pszenicznoczerwonego po żółtoczerwone. WZROST I WAGA: Wysokość w kłębie: około 45 cm. Waga samca 12,25 kg, waga suki 11,40 kg.

To pies kochający naturę, bardzo odważny, nie bojący sie ryzyka. Lubi dominować, nie boi się konfrontacji nawet z dużo większymi psami. Ma dobry charakter i jest przymilny wobec ludzi, ale jeśli zaatakuje, jest odważny jak lew i walczy do końca. W domu zachowuje się spokojnie, jest przyjazny, kocha swoją rodzinę z całego serca. Jest odważny, wytrzymały i ma duży temperament, dlatego wcześnie powinnien być wychowywany. Jego opiekun powinien być konsekwentny i trzy,ać sie raz ustalonych zasad. Teroer irlandzki jest świetnym kompanen do zabaw dla dzieci, godzinami potrafi biegać z dziećmi po ogrodzie. Nie powinien być trzymany w mieszkaniu, najbardziej odpowiada mu dom z ogrodem. W czterech ścianach czuje się jak w klatce i może bardzo źle się zachowywać. Potrzebuje miejsca do zabawy, kopania w ziemi, przeszukiwania zarośli. Jego wielką pasją jest przekopywanie trawy; wypielęgnowane grządki szybko znikną z ogrodu, w którym się pojawi. Uczy się łatwo i jest łagodnym kompanem, w pełni zasługującym na określenie: ”stróż człowieka ubogiego, przyjaciel chłopa i ulubieniec dżentelmena”.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//