Dobrze widziane jest doświadczenie z rasą, bo szukamy dla naszych psów świadomych i odpowiedzialnych domów. Polecamy zapoznać się z charakterystyka rasy -> https://www.psy.pl/rasa/niemiecki-terier-mysliwski/

Psiak jest zaszczepiony, zaczipowany i wykastrowany. Zapewniamy transport w całej Polsce. Kontakt - Iza 606 507 829
" />
identyfikator dla psa

Łapek 2915

Pies

4 lata

terier niemiecki

Warszawa

Dodano: 2018-07-31 10:27

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Łapek ma około 2 - 3 lat i w kłębie sięga do połowy łydki. Jest psem w typie jagdteriera, zwanego inaczej niemieckim terierem myśliwskim. Psiak przejawia cechy typowe dla rasy - jest psem żywym, ruchliwym, pełnym temperamentu, bystrym, bardzo odważnym i łatwo nawiązuje kontakt z człowiekiem. Łapek nie przepada za innymi psiakami (nie znamy stosunku do kotów czy innych zwierząt). Skąd to imię? Gdy do Nas trafił kulał - stąd stał się Łapkiem :) Łapek jest typowym przedstawicielem rasy, dlatego prosimy - zanim wykonasz telefon, zapoznaj się z charakterystyką rasy i jej potrzebami. Osoby do adopcji Łapka będą weryfikowane pod katem wiedzy - sama odpowiedź "lubi polować" nie wystarczy.
Dobrze widziane jest doświadczenie z rasą, bo szukamy dla naszych psów świadomych i odpowiedzialnych domów. Polecamy zapoznać się z charakterystyka rasy -> https://www.psy.pl/rasa/niemiecki-terier-mysliwski/

Psiak jest zaszczepiony, zaczipowany i wykastrowany. Zapewniamy transport w całej Polsce. Kontakt - Iza 606 507 829

Kontakt

Iza 606 507 829

Po I Wojnie Światowej grupa myśliwych oddzieliła się od klubu foxteriera, ponieważ zaczęto zmieniać przeznaczenie tej rasy z psa myśliwskiego na psa towarzyszącego. Przez krzyżowanie z różnymi odmianami terierów powstała nowa rasa: niemiecki terier myśliwski. W 1962 roku powstał niemiecki klub teriera myśliwskiego. W 1968 roku rasa została oficjalnie uznana.To pies bardzo ceniony przez myśliwych, odpowiednio ułożony podporządkowuje się panu.Jego głównym zadaniem było wytropienie lisów i borsuków w ich jamach. Jako, że ma świetny węch i jest bardzo odważny, sprawdzał się też w polowaniu na czarną zwierzynę.

Mały, najczęściej czarny podpalany, proporcjonalny pies myśliwski o zwartej budowie. Oczy ciemne, małe, owalne, głęboko osadzone by zapobiec urazom, powieki są przylegające, spojrzenie o rezolutnym wyrazie, pełne zdecydowania. Uszy pół-opadające w lekkim kontakcie z głową, wysoko osadzone, nie specjalnie małe, w kształcie litery “V”. Ogon dobrze osadzony na przedłużeniu linii długiego zadu, skrócony o ok. 1/3. Winien być raczej mało uniesiony a nie postawiony pionowo. (W krajach, w których obowiązuje zakaz kopiowania ogona, dopuszcza się jego naturalną długość i wymaga noszenia w pozycji poziomej lub w kształcie lekko zagiętej szabli.) Włos prosty, gęsty i szorstki lub gładki i ścisły. Umaszczenie: czarne, ciemnobrązowe lub szaro-czarny melanż ze złotorudymi, wyraźnie odgraniczonymi, czystej barwy znaczeniami nad oczami, na kufie i piersi, także na kończynach i wokół odbytu. Wysokość w kłębie: samce od 33 do 40 cm, suki od 33 do 40 cm. Waga: samce 9-10 kg, suki 7,5-8,5 kg.

Ten niewielki pies ma bardzo silny charakter i potrzebuje energicznego opiekuna, który będzie dla niego autorytetem. Niezbyt nadaje się na psa rodzinnego. Właściwie przeszkolony będzie świetnie aportował wszystko co jest w stanie unieść. Coraz częściej wykorzystuje się go do polowań z ukrycia. Powinien mieszkać w domu z ogrodem, im więcej ma ruchu, tym łatwiej nad nim zapanować. Właściciel teriera niemieckiego może być pewien, że jego pupil w krótkim czasie przekopie mu dokładnie wypielęgnowany ogródek.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//