identyfikator dla psa

Karo 2938

Pies

4 lata

terier walijski

Kraków

Dodano: 2018-08-03 10:21

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Kochani! Szukam domu dla ponad dwuletniego teriera. (według mnie ma prawie 3). Zdjęcie wzięte z Internetu, bo sprawa jest pilna. Właściciele są ludźmi starszymi i pechowo obydwoje ciężko zachorowali, nie są w stanie zajmować się zwierzakiem, a on jest trochę narwany jak to młody pies, który w dodatku z natury nie jest kanapowcem. Karo czasem skacze i czesem ciągnie smycz jak mu się chce
Rodzina jest zdecydowana oddać psa do schroniska jak najszybszej bo nie ma się kto nim zająć. Aktualnie obydwoje właścicieli leży w szpitalu, więc jak wspomniałam sprawa jest pilna.

Kontakt

Tel w spr adopcji: Maciek 533289150

To prawdopodobnie jedna z najstarszych ras hodowanych w Anglii. W Walii, skąd pochodzi wykorzystywano go głównie do pilnowania gospodarstw i polowań na lisy, wydry i borsuki. Swoją nazwę terier walijski otrzymał w 1886 roku, w tym samym roku utworzono też Welsh Terrier Club i opracowano wzorzec rasy. Od 1895 roku jest pokazywany na wystawach na całym świecie.

Z powodu wyglądu i koloru sierści jest często nazywany małym airedale terierem. To mały kompaktowy pies. Oczy małe, dość głęboko osadzone, ciemne; pełne wyrazu, śmiałe. Oczy okrągłe i duże. Uszy w kształcie litery V, małe niezbyt cienkie. Dość wysoko osadzone, małżowina załamana do przodu, przylegające do głowy. Szata włos szorstki, twardy, ściśle przylegający, gęsty. Umaszczenie czarne podpalane lub szaroczarne podpalane Wysokość psa w kłębie nie może przekraczać 40 cm. Masa ciała: od 9 do 9,5 kg.

To świetny pies rodzinny i myśliwski. Jest inteligentny, miły i radosny. Uwielbia ruch, szczególnie na świeżym powietrzu. Dobrze sprawdza się jako pies stróżujący, obcych traktuje nieufnie. Mocno przywiązuje się do rodziny. Potrzebuje sporo ruchu, powinien mieć możliwość biegania bez smyczy. Wymaga konsekwentnego wychowania – bez tego będzie humorzasty i nieposłuszny. Właściwie wychowany jest karny i układny.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//