identyfikator dla psa

Pimpek 2955

Pies

6 lat

mieszaniec

Ruda Śląska

Dodano: 2018-08-04 20:35

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Pimpuś to młody psiak wychowany od szczeniaka w mieszkaniu. Adoptowany z innego okolicznego schroniska jako szczeniak. Przed świętami Bożego Narodzenia oddany bez skrupułów i jakiegokolwiek żalu do schroniska. W sumie właściciel chciał go uśpić, bo stwierdził, że pies jest agresywny i ugryzł dziecko. Na szczęście weterynarz się nie zgodził i odesłał Pana do schroniska. Pimpek został przyjęty... przez dwa tygodnie trząsł się ze strachu jak galareta i próbował gryźć. Po tym czasie udało nawiązać się z nim kontakt i większość pracowników jest w stanie się nim opiekować (tym osobom zaufał).
Jednakże ewidentnie pies jest źle wychowany, rozpuszczony w negatywnym tego słowa znaczeniu. W schronisku prac. pracują nad tym i z dnia na dzień jest lepiej. :) W stosunku do nowych osób jest bardzo ostrożny, wymaga czasu na akceptację. Jednakże dzięki spacerom z wolontariuszami również zrobił ogromne postępy w kontaktach z nowo poznanymi osobami.
Pimpek zachowuje czystość w pomieszczeniach, ruch miejski nie jest mu obcy.
Psiak ma potencjał na fajnego, wiernego psiego przyjaciela tylko wymaga to trochę czasu, cierpliwości i doświadczenia, żeby naprawić błędy popełnione przez byłego właściciela przez ostatnie kilka lat.
PIMPEK
MIESZANIEC
WYKASTROWANY
WIEK: 05/2014
WZROST: OK 35 CM
WAGA: OK 13 KG
STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY
STOSUNEK DO KOTÓW: RACZEJ POZYTYWNY
STOSUNEK DO DZIECI: NIE POLECANY DO DOMU Z MAŁYMI DZIEĆM

Kontakt

Kontakt w sprawie adopcji: Pani Krysia 660 486 819

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//