identyfikator dla psa

Blumo 3017

Pies

8 lat

mieszaniec

Ruda Śląska

Dodano: 2018-08-18 07:56

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Blumo to psiak o wielkim sercu, jeszcze większym duchu i niestety największym pechu. Pierwszy raz do schroniska trafił jako 2-miesięczny szczeniak. Kiedy skończył 6 miesięcy trafił do adopcji, jednak po kilku miesiącach został oddany, ponieważ ludzie nie potrafili poradzić sobie z jego energią. Po kolejnych półrocznym pobycie w schronisku znalazł kolejną rodzinę, która zapowiadała się bardzo dobrze. Niestety, po 3 latach Blumo trafił do schroniska z interwencji z ulicy, był zaniedbany, śmierdzący i zapchlony. Takim oto sposobem Blumo po raz trzeci szuka domu. Bumo to nadal aktywny, kochający cały świat pies. Potrzebuje jednak konsekwentnego opiekuna, który wyznaczy mu granicę i nauczy zasad, inaczej jest w stanie wejść człowiekowi na głowę. Blumo zachowuje czystość w pomieszczeniach, potrafi ładnie chodzić na smyczy, ładnie reaguje na korekty. Bez problemu poddaje się zabiegom pielęgnacyjnym i weterynaryjnym. Uwielbia długie spacery, kocha wodę i zabawy. Ma w swoich genach domieszkę rasy myśliwskiej, dlatego uwielbia węszyć, więc trzeba zachować ostrożność na spacerach.
BLUMO
MIESZANIEC
WYKASTROWANY
WIEK: 07/2012
WZROST: OK. 45 CM.
WAGA: OK. 17 KG.
STOSUNEK DO PSÓW: DAGADUJE SIĘ Z SUCZKAMI
STOSUNEK DO KOTÓW: NIE POLECANY DO DOMU Z KOTAMI
STOSUNEK DO DZIECI: POLECANY JEST DO DOMU ZE STARSZYMI DZIEĆMI

Kontakt

Kontakt w sprawie adopcji: Aneta 791 026 277

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//