identyfikator dla psa

Szpinak 3048

Pies

11 lat

mieszaniec

Olsztyn

Dodano: 2018-08-21 11:45

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Szpinak jest małym, kudłatym psim panem, spokojnym, dostojnym i takim ślicznym, że gapić się można na niego godzinami!! :) W schronisku znalazła się w wyniku interwencji - jego właściciel sprzedał rozpadający się dom, a swoje psy zostawił na pastwę losu (mieszkały na dachu tej ruiny)...

Szpinak jest dojrzałym, bardzo grzecznym psiakiem. Gdy wychodzi na spacer, czy na schroniskowy wybieg robi to dostojnie, elegancko i powoli, z gracją spaceruje. Nie w głowie mu dzikie harce, ani odpowiadanie na zaczepki młodszych psiaków :) Nie jest już nastolatkiem, nie cierpi na nadmiar energii - woli stabilizację, równowagę i święty spokój :)

Szpinak bardzo potrzebuje własnego, ciepłego kącika - bardzo cierpi w kojcu (samotny, zziębnięty, bez człowieka) i głośno to cierpienie okazuje. To nie jest szczekanie - to śpiewana przez Szpinaczka bardzo smutna piosenka... W ten sposób narzeka na swój los. Przyjedźcie. Posłuchajcie. Zabierzcie Szpinaka do domu... W najlepsze ręce zawieziemy pieska do każdej miejscowości :)

Szpinak przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach koło Olsztyna.

(rok ur. ok. 2009)

Kontakt

606 507 829

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//