identyfikator dla psa

Koper i Miętus 3062

Pies

6 lat

mieszaniec

Olsztyn

Dodano: 2018-08-21 12:00

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Koper (czarno-biały) i Miętus (biało-beżowy) to wyjątkowa para psów średniej wielkości. Psiaki, będące prawdopodobnie braćmi, trafiły do schroniska po tym, jak ktoś kiedyś zostawił je samym sobie. Tak też się wychowywały - z dala od człowieka...

Stanowią świetny duet - są energiczne, wesołe, razem biegają, bawią się i oszczekują inne psiaki. Obaj są świetnymi obserwatorami, a jeszcze lepiej rewirują i sprawdzają teren. Niestety - brak bliskości człowieka sprawił, że są nieufne. Lubią być w pobliżu, ale trzymają się na dystans. Nie są przytulasami, choć z miłą chęcią podchodzą po smakołyki i inne łakocie :) Nie potrafią jeszcze chodzić na smyczy, nie znoszą też towarzystwa innych psów - jak gdyby profilaktycznie wolą pokazywać im zęby, warczeć i oszczekać niż znaleźć się w nieprzewidywalnej (bo nieznanej) sytuacji zawierania nowej znajomości.

Szukamy dla nich domu, w którym będą miały do dyspozycji ogrodzony teren, dobrze docieploną budę (budy) i dbającego o ich kondycję i zdrowie opiekuna. Będą z całą pewnością doskonałymi stróżami.

Do dobrego domu dowieziemy je choćby na drugi koniec Polski.

Koper i Miętus przebywają w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach koło Olsztyna.

(rok ur. ok. 2014)

Kontakt

606 507 829

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//