identyfikator dla psa

Asko 3071

Pies

8 lat

mieszaniec

Olsztyn

Dodano: 2018-08-21 12:16

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Asko jest dużym, pięknym, biszkoptowym psem (i równie słodkim, jak biszkopt) :) Wspaniały i kochany z niego zwierzak a jego wyjątkowość wynika nie tylko z wyglądu ale i z tego jak bardzo w ciągu krótkiego czasu się zmienił. Trafił do schroniska w tragicznym stanie... Był przerażonym, dzikim szkieletem z łańcuchem u szyi. Nie można było nawet do niego podejść - od razu wpadał w panikę, uciekał, najchętniej zapadł by się pod ziemię. Dramat, jakim było jego dotychczasowe życie, widać było w jego zachowaniu - z całą pewnością kontakt z człowiekiem nie był do tej pory pozytywny, prawdopodobnie był bity, co widać było w jego reakcjach.

Wystarczyło trochę czasu, dużo serca, odpowiedniego podejścia, socjalizacji i teraz Asko jest naszym misiem-przytulasem: cudownym, wpatrzonym w człowieka jak w obraz, ciągle próbującym zwrócić na siebie uwagę, fantastycznym i naprawdę wyjątkowym psem (i ogromnym pieszczochem!) :) Nie nadaje się jednak do domu z małymi dziećmi z uwagi na swoje gabaryty.

Asko czeka na prawdziwy dom, nie żaden łańcuch czy kojec. Jest gotowy do adopcji, będzie na pewno cudownym przyjacielem. Do dobrego domu dowieziemy Asko w całej Polsce.

Asko przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach koło Olsztyna.

(rok ur. ok. 2012)

Kontakt

606 507 829

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//