identyfikator dla psa

Dyzia 3075

Suka

7 lat

mieszaniec

Olsztyn

Dodano: 2018-08-21 12:20

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Dyzia trafiła do schroniska w wyniku interwencji. Zabrana została z miejsca, w którym dyndała na niedługim łańcuchu i pędziła żywot w rozpadającej się budzie przy zwykle pustych miskach... Chuda, zaniedbana, niedożywiona, doprowadzona została do stanu, w którym choroba skóry pozbawiała jej niemal całej sierści...

Dyziula jest dużą, dojrzałą i bardzo spokojną suczką, ogromnie subtelną i delikatną w kontakcie z człowiekiem. Bardzo skromnie prosi o uwagę i pieszczoty, nie jest nachalna, nie narzuca się. W stosunku do innych psów jest odważna, ale nie zaczepia i nie prowokuje do sprzeczek :) Pięknie spaceruje na smyczy i nie sprawia trudności przy żadnych zabiegach pielęgnacyjnych i weterynaryjnych. To prawdziwy psi aniołek :)

Skóra suni jest w trakcie leczenia - przyjmuje tabletki i wymaga regularnych kąpieli, ale jej powrót do zdrowia będzie znacznie szybszy w warunkach domowych. W schronisku nie jest to proste, brakuje spokoju, ciszy i wszechobecnej miłości opiekuna :)

Gdyby ktoś z Państwa zechciał pomóc Dyzi wyzdrowieć i przygarnął to cudne stworzenie - zobowiązujemy się zaopatrzyć jej nowy dom w zapas leków i odpowiednich szamponów, aby sunia mogła zdrowieć dalej :) Sierść, jak widać na zdjęciach, już odrasta (suczka była niemal całkiem łysa), leczenie jest więc bliskie końca. Oprócz tego Dyzi nic nie dolega, jest zdrowa, sprawna i pełna życia.

Biednej Dyzi najbardziej potrzeba bliskości człowieka, której tak naprawdę nigdy nie miała, a której namiastki doświadczyła dopiero w schronisku - otoczona opieką pracowników, wolontariuszy, weterynarzy. Bardzo jej się spodobało :) Po latach niedoli i zaniedbania za odrobinę miłości Dyzia będzie wdzięczna i wierna do końca życia!

Do dobrego, troskliwego domu dowieziemy Dyzię w każde miejsce w kraju.

Dyzia przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach koło Olsztyna.

(rok ur. ok. 2013)

Kontakt

606 507 829

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//