identyfikator dla psa

Platek 3084

Pies

6 lat

mieszaniec

Olsztyn

Dodano: 2018-08-21 12:34

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Platek - młody psiak, którego siwy pyszczek jest wynikiem stresu jakiego doświadczał... Kiedy trafił do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach koło Olsztyna, był przerażonym, chudym, jak szkielet zwierzęciem. Miał duże otarcie wokół szyi, co świadczyło o stałym przebywaniu na uwięzi, natomiast zachowanie Platka było dowodem kompletnego braku socjalizacji i negatywnego kontaktu z człowiekiem. Przerażony Platek, pomimo usilnych starań pracowników schroniska i wolontariuszy, nie wychodził wcale z budy - trwało to miesiącami... :(

Z racji tego, że warunki schroniskowe nie są odpowiednie do właściwej socjalizacji psów Platuś trafił do domu tymczasowego gdzie w wolnym tempie, stopniowo się zmieniał - obcował z ludźmi, z psami, poznawał życie na wolności. Obecnie to już znacznie bardziej odważny a nawet ciekawski psiak, szybko nawiązuje kontakt z nowymi osobami, uwielbia głaskanie i przytulanie - mógłby leżeć wtulony w człowieka cały dzień :) Zdecydowanie woli spędzać czas na podwórku niż w domu, choć pozostawiony sam w mieszkaniu jest grzeczny, niczego nie niszczy, nie brudzi. Jest czujny, koleżeński - toleruje inne psiaki, kotki też (choć lubi czasami za kotem pobiegać) :)

Platek to nieduży pies, w kłębie poniżej kolana. Ma ładną, lśniącą czarną sierść i piękny biały krawat :)

Szukamy dla psiaka wrażliwych, dobrych ludzi, którzy pokochają chłopaka i pozwolą mu wieść życie szczęśliwego psa u swego boku :) Zapewniamy transport w całej Polsce.

(rok ur. ok. 2013 – 2014)

Kontakt

606 507 829

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//