identyfikator dla psa

Grymas 3086

Pies

7 lat

mieszaniec

Olsztyn

Dodano: 2018-08-21 12:36

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Grymas to duży, lecz drobnej budowy psiak, dojrzały, spokojny, zrównoważony i uległy. Jego zachowanie świadczy, że nie miał w swoim życiu najlepszych doświadczeń w kontaktach z człowiekiem - każdy gwałtowny ruch i Grymas przywiera do ziemi (gdyby mógł najchętniej by się pod nią zapadł). Nie wykazuje jednak najmniejszej agresji spowodowanej strachem, nabiera zresztą dość szybko odwagi, gdy przekona się, że jest bezpieczny i nic mu nie grozi. Pomimo niezbyt różowej przeszłości widać, że piesek pragnie kontaktu z człowiekiem. Bardzo nieśmiało zabiega o uwagę, ostrożnie, ale z wielką ochotą garnie się do opiekuna. Wydaje nam się, że w domowych warunkach Grymas będzie przylepą i pieszczochem :)

Grymasek jest łagodny w stosunku do innych psów, zgodny, niekonfliktowy. Do dobrego domu dowieziemy go do każdej miejscowości w Polsce.

Grymas przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach koło Olsztyna.

(rok ur. ok. 2013)

Kontakt

606 507 829

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//