identyfikator dla psa

Piko 3088

Pies

3 lata

mieszaniec

Olsztyn

Dodano: 2018-08-21 12:38

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Piko to młody, mały piesek, który pewnego dnia pojawił się pod sklepem w niewielkiej miejscowości. Nikt nie wiedział czyj to psiak, nikt go nie szukał. Maluch trafił więc do nas - musiał zamieszkać w schronisku... Psinek jest bardzo ładnym chłopczykiem a najwięcej uroku dodają mu asymetrycznie ustawione uszęta - jedno w górę, drugie w dół, po przekątnej (połączone śliczną główką) :) :) Jest również posiadaczem lśniącej sierści i ładnego, podpalanego umaszczenia :) Piko bardzo mocno przywiązuje się do ludzi, których zna - pracowników schroniska, którzy się nim zajmują. Natomiast w stosunku do zupełnie obcych ludzi, widzianych po raz pierwszy jest troszkę nieufny. Psiaczek boi się gwałtownych ruchów oraz prób podnoszenia. Podniesiony na ręce zamienia się w kłodę drewna - ze strachu jest jak sparaliżowany. To pewne, że tego rodzaju czułości ze strony człowieka są mu obce... Z całą pewnością też nigdy wcześniej nie nosił obroży i nie chodził na smyczy - pilnie się uczy w schronisku, więc minie trochę czasu i na pewno opanuje tę sztukę :) Piko jest pieseczkiem łagodnym i koleżeńskim w stosunku do innych psów. Bezradny, zagubiony i bardzo, bardzo kochany Pikulek wygląda wprost nieprzyzwoicie w schroniskowym boksie i w budzie... Trzeba zabrać psinkę do prawdziwego domu i wreszcie pokochać! :) Piko przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach koło Olsztyna. (rok ur. ok. 2015 – 2016)

Kontakt

606 507 829

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//