identyfikator dla psa

Burza 3101

Suka

5 lat

mieszaniec

Olsztyn

Dodano: 2018-08-21 12:55

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Burza to dość duża suczka, lecz drobnej budowy - szczuplutka i smukła. Nie znamy jej przeszłości, ale po jej zachowaniu i ogromnej uległości wobec człowieka, możemy wnioskować, że nie była ona szczęśliwa ani bezpieczna...

Burza nie należy do psów, które zabiegają o uwagę człowieka - w kontakcie z nieznajomym kuli ogon pod siebie i podchodzi bardzo powoli, ostrożnie i niepewnie. Nie ma w niej nawet grama agresji, jest pokorna, uległa i poddana. Kiedy jednak Burza kogoś zna, miała z nim kontakt wiele razy (jak z naszymi wolontariuszami) - jest zupełnie inną sunią :) Jej ogon zaczyna żyć, a ona sama staje się bardziej otwarta i kontaktowa. Ma przyjacielskie nastawienie do innych psów (stosunku do kotów nie znamy).

Burza to wspaniała, dojrzała, spokojna i ogromnie delikatna w styczności z człowiekiem psinka. Bardzo się ożywia się na spacerach, eksploruje otoczenie, zachłystuje się namiastką wolności... Będzie oddaną i wierną suczką swoich nowych opiekunów :)

Burza przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach koło Olsztyna.

(rok ur. ok. 2014 – 2015)

Kontakt

606 507 829

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//