identyfikator dla psa

Koleś 3116

Pies

5 lat

mieszaniec

Olsztyn

Dodano: 2018-08-21 13:30

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Malutki Koleś - przepiękny, długowłosy, ślicznie malowany piesek (uroda naprawdę nieprzeciętna!). Jest jednym z tych psiaków, które potrzebują dłuższej chwili i bliższego poznania zanim rzucą się człowiekowi w objęcia. Na początku, w stosunku do obcego człowieka zachowuje dystans, lecz wystarczy okazać mu trochę miłości, poświęcić parę chwil i już Koleś nie odstąpi takiego człowieka na krok :) Dobrze to świadczy o jego rozumku, jest ostrożny, woli dmuchać na zimne - w końcu nie wiadomo z jakiego rodzaju dwunożną istotą przyszło mu się spotkać a ufanie każdej z nich może nie być dobrym pomysłem :)

Uczy się spacerować na smyczy a że rozumek w maleńkiej główce ma imponujący - kilka lekcji i będzie pięknie prezentował się na spacerze (wolontariusze nad tym pracują) :) Koleś jest w dobrych relacjach z innymi psami, toleruje też koty. Jest spokojnym, miłym, łagodnym i dobrym psiuniem, który bardzo potrzebuje domu i swojego człowieka.

Koleś przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach koło Olsztyna.

(rok ur. ok. 2014 – 2015)

Kontakt

606 507 829

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//