identyfikator dla psa

Jarmuż 3119

Pies

5 lat

mieszaniec

Olsztyn

Dodano: 2018-08-21 13:33

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Jarmuż to średniej wielkości, ładny piesek, o ciekawym umaszczeniu i ślicznych uszach :) Niestety - Jarmużek jest niewidomy i to stawia go na samym końcu kolejki po dom... Psiaczek jest bardzo miły, łagodny, kontaktowy, szukający kontaktu z człowiekiem, pragnący jego bliskości, tulący się, jak mały dzieciak... Podąża za głosem człowieka i jest przeszczęśliwy w jego obecności. Reaguje na każde zawołanie, nasłuchuje głosu. Niewidzące psy całkiem dobrze sobie radzą posiadając przecież inny, potężnie rozwinięty zmysł - powonienia. Jarmuż idzie „za nosem” i funkcjonuje właściwie całkiem normalnie - może jedynie należy go chronić przed uderzeniem w niespodziewaną przeszkodę :) Sama mam psa, który od urodzenia nie widzi - co prawda na jedno oko, ale na pewno nikt by się nawet nie domyślił, że ma taką ułomność. Psi nos jest głównym kompasem i sterem :)

W schronisku Jarmuż bardzo źle się odnajduje... Jest cichy, spokojny, grzecznie siedzi smutny w kojcu i czeka aż ktoś do niego przyjdzie. To czekanie widać w każdym centymetrze psa... Dobiegające ze wszystkich stron szczekanie oraz obce, nieznane (i niewidoczne) otoczenie silnie stresują psiaczka. Pięknie spaceruje na smyczy (choć potrzebuje nieco więcej uwagi ze strony opiekuna, niż pies widzący), żyje w całkowitej zgodzie z innymi psami.

Gwałtownie i pilnie potrzebny Jarmużkowi prawdziwy dom i opieka - niechby chociaż był to na razie dom tymczasowy (a my nadal będziemy szukać domu na zawsze). Dobrze, gdyby mógł opuścić schronisko jak najszybciej...

Mamy wielką nadzieję, że znajdzie się ktoś, komu nie będzie obojętny los tego kochanego pieska i kto pokocha go takim, jaki jest. Jeśli znajdzie się taki Dobry Ktoś - dowieziemy psiaka w każde miejsce w kraju.

Piesek przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach koło Olsztyna.

(rok ur. ok. 2015)

Kontakt

606 507 829

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//