identyfikator dla psa

Balto 3122

Pies

7 lat

mieszaniec

Olsztyn

Dodano: 2018-08-21 13:36

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Balto to duży, dorosły, wspaniały pies, który zanim pojawił się w naszym schronisku długo błąkał się po okolicznych wsiach. Dziwimy się, że jest niczyj i nikt go nie szuka, bo psiak jest naprawdę wyjątkowy :) Niezwykle spokojny, dojrzały, kontaktowy Baltuś to psiul, którego urodę mógłby ktoś określić, jako przeciętną, ale za to charakter ma naprawdę do pozazdroszczenia przez niejednego burka :) Jego niezwykle mądre, przenikliwe spojrzenie, jego dostojność, subtelność i łagodność - to zespół cech, które czynią go absolutnie wyjątkowym Baltusiem :) Wyjątkowym czyni go też biała plamka na tęczówce lewego oka - jakby iskierka w oku oraz różne umaszczenie przednich łapek - jakby każda była od innego psa :)

Balto nie narzuca się człowiekowi, jest delikatny w kontakcie, nie sprawia problemów przy wszelkiego rodzaju zabiegach, również weterynaryjnych. Musiał mieć kiedyś dom - zna podstawowe komendy i stara się załatwiać swoje sprawy dopiero na wybiegu, czy spacerze. Grzecznie, cichutko i z pokorą czeka w swoim schroniskowym kojcu na chwilę, w której ktoś go wypatrzy i pokocha...

Dlaczego taki cudowny pies stał się bezdomnym stworzeniem? :( Możesz to zmienić - zyskasz w Balto prawdziwego, oddanego przyjaciela :) Do dobrego domu dowieziemy go choćby na drugi koniec Polski.

Balto przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach koło Olsztyna.

(rok ur. ok. 2013)

Kontakt

606 507 829

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//