identyfikator dla psa

Wirek 3125

Pies

7 lat

mieszaniec

Olsztyn

Dodano: 2018-08-21 13:39

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Wirek - średniej wielkości pieseczek, w kłębie przed kolano. Wirek spędził pierwsze lata swego życia na łańcuchu, o czym przekonaliśmy się obserwując go po przyjeździe do schroniska. Miał bardzo mocno wytarty ślad po obroży wokół szyi oraz lęk przed wyciąganymi do głaskania rękoma... Jego strach i dystans przed ludźmi ewidentnie wskazywały na to, że nie był dobrze traktowany. Nawet nasze starania, pozytywny do niego stosunek, przyjacielskie zachowanie wobec Wirka, wywoływały u niego pokorę, uległość i panikę - jakby spodziewał się po nas samego okrucieństwa...

Teraz już Wirek, zaskoczony i onieśmielony ludzką dobrocią, lgnie do człowieka, tuli się i prosi o więcej przychylności, której w życiu nie miał. Nas już zna, lecz do zupełnie obcych mu ludzi ciągle zachowuje dystans.

Może wśród Państwa będzie ktoś taki, kto odmieni los tego sympatycznego psa i pozwoli mu skosztować dobrego życia i ludzkiej miłości? Nie miał lekko - najpierw łańcuch i buda, teraz schronisko... Żal go ogromnie :(

Chętnym, by Wirkowi dać dach nad głową i odrobinę serca - przywieziemy psiaka, choćby na drugi koniec Polski :) Wirek przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach koło Olsztyna.

(rok ur. ok. 2012 - 2013)

Kontakt

606 507 829

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//