identyfikator dla psa

Daisy 3153

Suka

9 lat

shar pei

Gdańsk

Dodano: 2018-08-26 19:13

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Daisy jest przepiękną około 8-9 letnią suczką średniej wielkości. Prawdopodobnie jednym z przodków Daisy był shar-pei, ze względu na nietypowy wygląd i błękitny język. Daisy trafiła do schroniska wraz ze swoją rodziną. Cała trójka żyła w fatalnych warunkach, bez dostępu do jedzenia i odpowiedniego schronienia. Mimo licznych przykrości jakich doświadczyła, Daisy jest bardzo potulną i przyjazną suczką. Uwielbia wszelki kontakt z człowiekiem, o który bardzo zabiega. W stosunku do innych psów jest przyjazna i bezkonfliktowa. Potrafi ładnie chodzić na smyczy.

Aktualnie przebywa w pasłęckim schronisku, niedaleko Elbląga, jednak jesteśmy w stanie pomóc przy ewentualnym transporcie do nowego domu.

Kontakt

Dane kontaktowe: Kasia: 792 074 136 Ania: 509 705 880 e-mail: anna.barchanowicz@tlen.pl

Shar Pei pochodzi z Chin. Niektórzy hodowcy i kynolodzy twierdzą, że rasa ta istniej już od blisko 2000 lat w południowych prowincjach Chin. Przypuszcza się, że do powstania rasy przyczyniły się szpice, zachodnie mastify, mastify neapolitańskie i inne niestety nie ustalone dotychczas rasy. W Chinach wykorzystywany był do różnych celów. Pierwotnie pilnował i strzegł świątyń, polował na dziką zwierzynę jako pies myśliwski, pilnował stad bydła, jak również był czujnym i wiernym obrońcom domostw. Uniknął losu innych ras psów i nie był nigdy używany do celów kulinarnych z powodu niesmacznego mięsa. W prowincji Kwantung pies ten stał się zwierzęciem używanym do celów bojowych. Szczeciniasta sierść miała wywołać w pysku przeciwnika niemiłe wrażenie i spowodować, żeby ten nie chciał kąsać; luźna skóra miała umożliwić psu kręcenie się i obracanie, jeśli już został schwycony przez przeciwnika, dzięki temu ukąszenia nie sięgały mięśni.Po nastaniu komunizmu w Chinach pies ten stał się wg władz zbytecznym dobrem, ustalono bardzo wysokie podatki za jego trzymanie, jego hodowla została praktycznie zabroniona. W latach 50 – tych psom groziło wyginięcie. Rasę uratowano dzięki hodowcom amerykańskim - po otrzymaniu informacji o dramatycznym spadku ilości shar pei’ów w Chinach, Amerykanie zdecydowali się rasę ratować. Psy stały się w USA oznaką wysokiej pozycji w społeczeństwie i osiągały bardzo wysokie sumy. W 1976 roku rasa shar pei była uważana za najmniej liczną na świecie. W 1981 roku ustalono wzorzec rasy. Dzisiejsze shar peie różnią się od ich przodków, kilka cech pozostało: trójkątne uszy, niebieski język i zakręcony ogon.

Wysokość w kłębie: 44–51 cm dla obu płci Waga: suki 20–25 kg , psy 23–29 kg Aktywny, zwarty pies średniej wielkości, o kwadratowej sylwetce. Pofałdowana skóra na czaszce i kłębie, małe uszy i „hipopotamia" kufa nadają mu unikalny wygląd. Psy większe i mocniejsze niż suki. OCZY: Ciemne, w kształcie migdałów, o groźnym wyrazie. Jaśniejsze oczy dopuszczalne przy jasnym umaszczeniu. Skóra, fałdy i włosy otaczające oczy nie mogą zaburzać funkcjonowania oczu i powiek. Uszy: Bardzo małe, dość grube, w kształcie trójkątów równobocznych, lekko zaokrąglone na końcach, wysoko osadzone, końcówki skierowane w stronę oczu, osadzone dokładnie nad nimi, szeroko, przylegające do czaszki. Fałdy skóry na tułowiu u dorosłego psa w wysokim stopniu niepożądane, oprócz fałd na kłębie i u nasady ogona, gdzie są one umiarkowanie wykształcone. Ogon: gruby i okrągły u nasady, stopniowo zwężający się do końca. Bardzo wysokie osadzenie ogona jest cechą charakterystyczną rasy. Może być noszony wysoko i zakręcony, ściśle skręcony albo słabo zwinięty noszony na boku. Pożądanym ruchem jest kłus. Krok swobodny, wyważony. dynamiczny z długim wykrokiem. Włos: charakterystyczny dla rasy: krótki, szorstki i szczeciniasty. Włos jest prosty i nastroszony, ale na kończynach najczęściej przylegający. Brak podszerstka. Włos różnej długości od l do 2,5 cm. Nigdy nie korygowany. Umaszczenie: Wszystkie jednolite kolory oprócz białego dopuszczalne. Ogon i tylna strona ud może być jaśniejsza. Ciemniejszy odcień na grzbiecie i na uszach dopuszczalny.

Shar-pei jest zwierzęciem bardzo żywiołowym, lubi dominować. Bardzo sobie ceni wypoczynek. Już jako szczeniak porafi docenić wygodę, z tego powodu często jest porównywany z kotem perskim, bo tak jak on lubi leniuchować na wygodnej sofie. Zmartwienia, strach, czy stres to słowa obce shar peiowi, także brutalna przemoc nie jest mu znana. Ale tak jak bardzo ceni sobie wygodę i leniuchowanie we własnym domu, w takim samym stopniu zachowuje też dystans i nieufność w stosunku do obcych. Musi być wcześnie socjalizowany, trzeba zapanować nad jego siłą, osobowością i próbą dominacji. W stosunku do innych psów niewłaściwie wychowany potrafi wykazać się dużą agresją. Lubi stać w centrum zainteresowania, traktowany z miłością, odpowiednio ułożony jest oddanym, kochającym pupilem całej rodziny.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//