identyfikator dla psa

Asta 3194

Suka

3 lata

mieszaniec

Ruda Śląska

Dodano: 2018-09-09 18:10

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Asta trafiła do schroniska z ulicy z raną na głowie i opuchniętym pyszczkiem- miała pękniętą kość skroniową, prawdopodobnie była po wypadku komunikacyjnym. Po dłuższym leczeniu doszła do siebie, szybko rośnie i dobrze się rozwija. Jej zachowanie na początku pobytu w schronisku wskazywało na to, że nie była dobrze traktowana, miała braki w socjalizacji, pilnowała zasobów, za wszelką cenę chciała postawić na swoim. Jednak zarówno pracownicy schroniska jak i wolontariusze szybko podjęli pracę nad jej zachowaniem. Przede wszystkim konsekwencja, cierpliwość, korygowanie niepożądanego zachowania, motywacja i nagradzanie za dobre zachowanie sprawiły, że Asta z dnia na dzień coraz lepiej współpracuje z człowiekiem. Asta jak na swój wiek jest bardzo pojętnym psem, jest bystra i kombinująca. Aby współpraca z człowiekiem się układała przewodnik musi dawać jej czytelne sygnały. Mile widziane byłoby gdyby przyszły opiekun poszedł z nią na szkolenie PT. Asta potrafi zachowywać czystość w pomieszczeniach. Osoba, która zdecyduje się na adopcję powinna mieć doświadczenie (sunia nie nadaje dla kogoś kto nie miał wcześniej psa), być konsekwentna i nastawiona na dalszą pracę. W momencie kiedy Asta zaczęła otwierać się na ludzi z krnąbrnego uparciucha stała się radosnym, wesołym i pogodnym dzieciakiem. Sunia uwielbia długie spacery, zabawę piłeczkami i szarpakiem oraz skakanie po kałużach. Chętnie zaczepia do zabawy inne psy.
ASTA
MIESZANIEC
NIEWYSTERYLIZOWANA- STERYLIZACJA JEST WARUNEKIEM PRZY ADOPCJI
WIEK: 02/2018
WZROST: OK. 50 CM.
WAGA: OK. 17 KG.
STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY, MOŻE ZAMIESZKAĆ Z SAMCEM
STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY, W RAZIE KONIECZNOŚCI MOŻNA SPRAWDZIĆ
STOSUNEK DO DZIECI: POLECANA DO DOMU BEZ DZIECI

Kontakt

Kontakt w sprawie adopcji: Magda 503 842 241 / Natalia 504 725 567

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//