Obowiązuje umowa adopcyjna. Możliwy transport na terenie całego kraju - obecnie Zenuś przebywa w Zabrzu.

Kontakt w sprawie adopcji pieska wyłącznie telefoniczny : 662 058 573 " />
identyfikator dla psa

Zenek 3319

Pies

6 lat

mieszaniec

Zabrze

Dodano: 2020-11-01 07:23

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Zenuś dużo pracował żeby móc teraz znaleźć swojego przyjaciela na całe życie.

Zenek rozgląda się za swoim domkiem. A jakiego domku szuka? Najlepiej takiego z ogrodem gdzie Zenuś będzie mógł pilnować porządku. Bez małych dzieci i innych zwierząt. Spokojnego i cierpliwego, który da mu czas na poznanie i pokochanie. Bo Zenek to psiak, który dopiero w hotelu poznał co to spacer, jedzenie z miski czy miłość i czułość człowieka. Dużo pracował żeby móc teraz znaleźć swojego przyjaciela na całe życie.

Zenek został uratowany przed wywózką do mordowni z przechowalni w Kozienicach gdzie nie ma wolontariatu i nikt nie pracuje z psami wylęknionymi a takim psem jest Zenek. Trafił pod opiekę Sławka Szymika w The Dog House gdzie pod okiem specjalisty został przygotowywany do adopcji. Zenek to paroletni pies który szuka domu bez dzieci i innych zwierząt z ogrodem. Jest wykastrowany, zaczipowany i zaszczepiony. Piesek ma około 3 - 4 lat.

Zachowania kłopotliwe - początek Zenek wykazywał duże pobudzenie spowodowane strachem przed ludźmi i światem otaczającym go. Agresja do ludzi. Gryzienie i wszystkie sygnały grożące wysyłane przez psa były spowodowane brakiem zaufania. Brak umiejętności jedzenia i picia z miski. Pies, który prawdopodobnie do momentu trafienia do hotelu nigdy nie był na spacerze.

2. Aktualna sytuacja behawioralna Pies nadal utrzymuje wysoki poziom energii. Bezproblemowo daje się dotykać opiekunowi . Szuka kontaktu fizycznego. Dotykany przez osoby obce ( weterynarz badania) pozwala na kontakt fizyczny ale jest to dla niego bardzo stresujące.
Zaufał opiekunowi, akceptuje towarzystwo obcych osób, które nie zmuszają go do nawiązywania kontaktu i szanują jego przestrzeń. W zwyczajnym życiu domowym nie wykazuje agresji tak jak i w środowisku obcym. Musi mieć przy sobie osobę której ufa. Bezproblemowo znosi podróże samochodem. Uwielbia eksploatować swoje podwórko. Jest przywoływany na własnym terenie. Je i pije z miski. Na spacerze udało się wypracować swobodne eksplorowanie terenu. Jesteśmy w trakcie pracy nad chodzeniem na smyczy.

3. Zestaw naprawczy Szczególna uwagę należy zwracać na to aby inne osoby niż opiekunowie nie narzucały się psu i pozwalały się poznać na psich zasadach. Idealne miejsce dla Zenka to dom z ogrodem ( własne podwórko) którego Zenek będzie mógł "chronić" Zenek nie jest psem który czułby się dobrze w centrum ruchliwego miasta. Dobrze zabezpieczony i przygotowany kojec pełna miska i własny człowiek do kochania - tak mało Zenkowi potrzeba.

Obowiązuje umowa adopcyjna. Możliwy transport na terenie całego kraju - obecnie Zenuś przebywa w Zabrzu.

Kontakt w sprawie adopcji pieska wyłącznie telefoniczny : 662 058 573

Kontakt

662 058 573

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//