identyfikator dla psa

Sawana 3368

Suka

8 lat

amerykański pit bull terrier

Warszawa

Dodano: 2018-10-16 21:43

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Cześć, jestem Sawana i jak każdy: pragnę być kochana :) Latek mam dopiero siedem i chętnie zostanę Twoim przyjacielem Lubię się bawic, biegać i spacerować Z wielka chęcią będę Ci aportować Uwielbiam spacery, nawet te na smyczy, Nie straszne mi samochody czy inne dźwięki ulicy Marze o domu w którym nie będę sama Bo przede wszystkim pragnę być kochana :) Sawana - 7 letnia suczka w typie rasy American Staffordshire Terrier. Jest bardzo łagodna, towarzyska i szybko nawiązuje się z nią kontakt. Najlepszym domem dla niej byłoby miejsce w którym zazwyczaj przebywa któryś z domowników z uwagi na to, że ma tendencje do lęku separacyjnego. Nie akceptuje towarzystwa innych suczek. Jest szansa, że zaakceptuje towarzystwo samca (raczej będzie wobec niego dominująca). Sawana przebywa w hoteliku w Grójcu. Obowiązują procedury adopcyjne (ankieta, wizyta, umowa) Telefon fundacyjny odbierany jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17. W pozostałe dni i godziny prosimy o kontakt mailowy.

Kontakt

tel 724425008

Amerykański Pit Bull Terrier pojawiły się w XIX wieku. Są mieszanką szybkich i upartych Terrierów oraz atletycznych i silnych Bulldogów. Psy o takim połączeniu charakterów były wykorzystywane do walk. Są to psy wszechstronnie utalentowane, co czyniło z nich także wspaniałych kompanów farmerów, ale nie tylko. Pitt Bull Terriery pomagały pilnować bydła, stróżowały oraz przeganiały dzikie psy i koty. Osobniki tej rasy należą do silnych zwierząt i sprowokowane atakują. Należą do jednej z najniebezpieczniejszych ras, przez co w wielu krajach ich hodowla wymaga pozwolenia.

Pit Bull Terriery są średniego wzrostu oraz wagi – osiągają do 60 centymetrów i ważą do 30 kilogramów. Są to psy o mocnej budowie, muskularne i potężne. Umaszczenie jest wielokolorowe często w łaty – większe lub mniejsze oraz inne wzory. Występują w kolorach czarnym, białym, także rudym, brązowym. Ich sierść jest błyszcząca, gładka, krótka i sztywna w dotyku. Żyją średnio 9 – 12 lat. Ich głowa jest proporcjonalna do reszty ciała, płaska i trójkątna, pysk szeroki. Oczy są okrągłe i umieszczone nisko. Psy tej rasy posiadają średniej wielkości uszy oraz gruby, zwężający się ku końcowi ogon.

Pit Bull Terriery to psy lojalne, bardzo oddane swoim właścicielom, wdzięczne, czułe i inteligentne. Mogą przejawiać agresję wobec nieznanych sobie psów, ale jeśli są wychowywane z innymi zwierzętami, to akceptują je. Jeżeli odczuwają niebezpieczeństwo atakują. Bezpieczniej jest hodować te psy w domach, gdzie dzieci są starsze, jeśli jednak ma się małe dzieci należy ich pilnować. Pitt Bull Terriery są niezmiernie opiekuńcze dla swoich terytoriów, domów i rodzin. Lubią dużo ruchu. Psy te zdecydowanie nie są zalecanie dla niedoświadczonych hodowców.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//