identyfikator dla psa

Cuga 3527

Suka

11 lat

mieszaniec

Mełgiew

Dodano: 2018-10-23 09:21

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

CUGA - urocza sunia szuka domu!! Ok. 10 letnia suczka średniej wielkości. Jest wysterylizowana. W schronisku przebywa od maja 2012 roku. Trafiła do nas z Orzechowa, gdzie ktoś zostawił ją uwiązaną na przystanku autobusowym. Spokojna i trochę nieśmiała. Cuga nigdy nie miała problemów z psami, ale wobec ludzi pozostała nieufna. Nawet wobec pracowników zachowuje dystans i chowa się w budzie. Dopiero podczas pobytu w lecznicy po raz pierwszy udało się jej założyć szelki, wyprowadzić na smyczy, a nawet wyczesać. Sama nie odważy się podejść, ale nie broni się już przed kontaktem. Cuga jest łagodną, spokojną sunią, ale będzie potrzebowała czasu, żeby zaufać nowym opiekunom. Nie powinna mieć problemu z innym psem-samcem, kotami ani małymi dziećmi. Schronisko w Krzesimowie jest w stanie likwidacji. Jeśli pieski nie znajda domów, trafią do Schroniska w Radysach. Prosimy o dom dla Cugi! Bardzo prosimy telefonować przed przyjazdem do schroniska pod numer 691 522 924.

Kontakt

Schronisko w Krzesimowie Krzesimów Gajówka 237 21-007 Mełgiew 691 522 924 wolontariuszka 501 386 443 adopcje@krzesimow-schronisko.pl http://labradory.info/viewtopic.php?p=1089677 https://www.facebook.com/krzesimow.schronisko/

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//