identyfikator dla psa

Teksas 3627

Pies

12 lat

mieszaniec

Bielsko-Biała

Dodano: 2018-11-01 20:42

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Teksas - stracił swojego pana, trafił do schronu.
Morus, zwany przez wolontariuszy Teksasem psi senior, ma ok. 10 lat. Został oddany do schroniska w 2014 roku, po śmierci właściciela. Z początku osowiały, trzymał się z boku, powoli zaczął się otwierać do ludzi i pokazywać na swoim wybiegu. Pomimo swojego wieku jest wesołym i aktywnym psem. Uwielbia cotygodniowe spacery, dotyk człowieka sprawia mu widoczną przyjemność. Nie jest psem nachalnym, nie narzuca swojej obecności. Na smyczy chodzi grzecznie, nie szarpie. Spuszczony z niej trzyma się blisko człowieka, uwielbia aportowanie patyków i piłek — tych rzucanych przez dorosłych, jak i przez dzieci. Jego marzeniem jest być z człowiekiem do końca swoich dni. Może mieszkać z innymi zwierzętami, gdyż jest bardzo uległym psem. Może mieszkać zarówno w bloku, jak i w domu z ogrodem. Nr ewid: 39/193/2014.

Kontakt

Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej ul. Reksia 48 43-305 Bielsko-Biała 33 814 18 18 schronisko@schronisko.bielsko.biala.pl http://labradory.info/viewtopic.php?p=1089767

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//