identyfikator dla psa

Kajtek 3681

Pies

12 lat

mieszaniec

Olsztyn

Dodano: 2018-11-09 18:22

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Oto Kajtuś. Prawdziwy schroniskowy weteran, który niejedno już w życiu widział.

Urodził się ok. 10 lat temu i w schroniskowym boksie spędził ¾ swego życia. Z roku na rok przesuwa się w górę schroniskowej listy zwierząt (obecnie nr rejestru to 13/2018).
Inne pieski odchodzą, a Kajtuś wiernie trwa na posterunku.

Choć z początku był nieco wycofany, z biegiem lat zapragnął kontaktu z człowiekiem. Teraz ten uroczy grubasek na krótkich nóżkach wprost nie może przepuścić okazji, by przytulić się do odwiedzających go osób i niestrudzenie zabiega o ich uwagę.
Kajtuś doskonale dogaduje się z innymi psami. Przez 8 lat dzielił boks z różnymi kolegami. Tworzył z nimi wieloletnie przyjaźnie, przeżył też wiele bolesnych rozstań...

Kajtuś poszukuje łagodnego, spokojnego opiekuna, który pokaże mu że życie to nie tylko wieloletnia odsiadka w schroniskowym boksie... Może to właśnie na Ciebie czeka.

Zapytaj o Kajtka w:

Schronisku dla Zwierząt w Olsztynie
ul. Turystyczna 2
10-369 Olsztyn
Tel. 89 526 82 15
e-mail: biuro@schronisko.olsztyn.pl

Kontakt

Schronisko dla Zwierząt w Olsztynie ul. Turystyczna 2 10-369 Olsztyn Tel. 89 526 82 15 e-mail: biuro@schronisko.olsztyn.pl

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//