Aktualnie przebywa w pasłęckim schronisku, niedaleko Elbląga, jednak jesteśmy w stanie pomóc przy ewentualnym transporcie do nowego domu.
Dane kontaktowe: " />
identyfikator dla psa

Bibi 3717

Suka

9 lat

bulterier

Warszawa

Dodano: 2018-11-13 20:15

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Bibi to suczka w typie bullteriera. Bibi przyjechała do naszego schroniska z daleka. Nikt nie chciał podjąć się pomocy suce zostawionej na polu. Jej wiek szacujemy na około 7-8 lat. Suczka przeszła wiele, oprócz czterech kłów, prawie nie ma zębów. Są spiłowane do granicy dziąseł. Mimo tego "kalectwa" Bibi funkcjonuje jak każdy inny, zdrowy pies. Uwielbia kontakt z człowiekiem, którego się domaga entuzjastycznie machając ogonem. Jedyną jej wadą jest to, że nie toleruje innych suk. Potrafi bezbłędnie chodzić na smyczy. To typowy bullterier z charakteru; wytrzymała, towarzyska i wiecznie uśmiechnięta. Czy Bibi będzie musiała długo czekać na nowy dom?

Aktualnie przebywa w pasłęckim schronisku, niedaleko Elbląga, jednak jesteśmy w stanie pomóc przy ewentualnym transporcie do nowego domu.
Dane kontaktowe:

Kontakt

_792 074 136Ania_ 509 705 880 e-mail_ anna.barchanowicz@tlen.pl

Bulterier to skrzyżowanie ras Bulldoga i Białego Terriera Angielskiego (rasa ta obecnie już nie istnieje). Już w roku 1830 były hodowane do walk psów oraz walk psów z bykami. Później Bulteriery były wykorzystywane jako psy stróżujące, obronne, paserskie, a nawet do polowania na szczury i we wszystkich tych zadaniach świetnie się sprawdzały.

Bulteriery to mocno i symetrycznie zbudowane, muskularne psy o inteligentnym wyrazie twarzy. Ich głowa jest długa, silna, a pysk owalny. Uszy są małe, osadzone blisko siebie i sterczące. Oczy są głęboko osadzone, co zapobiegało ich uszkodzeniu podczas walk z innymi psami. Są małe, w kształcie trójkąta oraz bardzo ciemne. Położone są blisko siebie i wysoko na głowie. Ogon Bulterierów jest być krótki, szeroki przy nasadzie i zwężający się ku końcowi. Jest osadzony nisko oraz noszony poziomo. Bulteriery miedzą około 25 centymetrów wzrostu i ważą do 30 kilogramów. Żyją 10 - 12 lat. Ich sierść jest krótka, szorstka i przylegająca do ciała. Włosy powinny być błyszczące. Skóra jest opięta, nie tworzy zmarszczek. Biorąc pod uwagę fakt, że Bulteriery nie mają grubiej sierści, należy je chronić przed zimnem. Umaszczenie tej rasy jest zazwyczaj białe, ale dopuszczalne są wszystkie inne kolory.

Bulteriery to psy energiczne i kochające, doskonale sprawdzają się jako stróże zarówno swoich właścicieli jak i terytorium. Są to psy bardzo odważne i niezawodne. Tolerują zabawę z dziećmi, jednak wymaga ona nadzoru, ponieważ jeśli poczują się za bardzo dręczone mogą się zdenerwować. Jeśli zostaną odpowiednio oswojone, mogą także żyć z innymi psami. Bulteriery są rasą i wesołą, figlarną i kulturalną. Pomimo pierwotnego przeznaczenia rasy czasem Bulteriery mogą być leniwe i ciche. Z natury są towarzyskie, inteligentne i czułe. Są to psy niezależne i wymagają doświadczonego właściciela, który je zdominuje.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//