Mopik 3880

Pies

3 lata

mieszaniec

Katowice

Dodano: 2018-11-28 10:57

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Kiedy trafił do schroniska, był zmarznięty i przemoczony, trząsł się z zimna i patrzył na nas błagalnym wzrokiem. Jego sierść to jeden to wielki kołtun. Jest to dla psa ogromny dyskomfort, taki stan może w skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do martwicy skóry w tych miejscach. Chcemy Mopikowi jak najszybciej ulżyć w cierpieniu. Jest wstępnie umówiony do psiego fryzjera. Musi zostać ostrzyżony do gołej skóry, ale wtedy nie może wrócić do zimnego kojca. Czy ktoś go przygarnie? Da mu ciepłe schronienie, otoczy miłością i pozwoli wrócić do pełni formy ? Opiekun otrzymuje książeczkę zdrowia zwierzaka z odpowiednimi wpisami. Pomożemy w dowiezieniu psiaka do innego miasta. Osoby zainteresowane adopcją pieska, zapraszamy do rozmowy telefonicznej z wolontariuszką. Na smsy nie odpowiadamy. Kontakt w sprawie adopcji: 501334187 501329455 Przed podjęciem decyzji o adopcji proszę wziąć pod uwagę że zwierzę wymaga opieki przez kilkanaście lat.

Kontakt

501334187 501329455

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

//