identyfikator dla psa

Hugo 3934

Pies

3 lata

wyżeł weimarski

Katowice

Dodano: 2018-12-02 18:09

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

SZUKAMY DOMU DLA DLA WYŻŁA !!!
Z DOMOWEGO ZACISZA DO ZIMNEGO,BETONOWEGO SCHRONISKOWEGO KOJCA.
Imię: Hugo
Pies stracił dom. Pilnie szukamy nowych opiekunów
Kiedy rodzinę w której jest pies dotyka życiowy dramat, los psa diametralnie się zmienia i zwierzak często traci dom.
Opiekunowie tego sympatycznego wyżła poważnie zachorowali i nie mogą opiekować się swoim przyjacielem. Łzy i bezradność, ale trzeba się rozstać. Pies został przyprowadzony do schroniska.
Patrzył niczego nie rozumiejąc, kiedy został sam, bez swojego człowieka, w obcym miejscu, ,stał przerażony i zagubiony. Prosto z domowego zacisza trafił do schroniskowego kojca i zupełnie nie umie się w tej sytuacji odnaleźć.
HUGO jest typowym wyżłem, wesołym , przyjazny, aktywnym.
Nie nadaje się do domu gdzie są koty. Do psów raczej pozytywnie nastawiony.
Chodzi na smyczy.
Opiekun otrzymuje książeczkę zdrowia zwierzaka z odpowiednimi wpisami.
Pomożemy w dowiezieniu psiaka do innego miasta.
Osoby zainteresowane adopcją pieska, zapraszamy do rozmowy telefonicznej z wolontariuszką.
Na smsy nie odpowiadamy.
Kontakt w sprawie adopcji:
501334187
501329455
Przed podjęciem decyzji o adopcji proszę wziąć pod uwagę że zwierzę wymaga opieki przez kilkanaście lat.

Kontakt

501334187 501329455

Na temat pochodzenia rasy istnieje wiele teorii. Wyżeł weimarski, który miał domieszkę krwi psa tropiącego typu “Leithund”, występował w rejonie Weimaru już w pierwszym trzydziestoleciu 19. wieku. Zanim rozpoczęto regularną hodowlę rasy, psy te znajdowały sie w rękach profesjonalnych myśliwych i hodowców zwierząt w Niemczech centralnych, głównie w okolicach regionu Weimaru i Turyngii. Na przełomie 19. i 20. wieku zaczęły pojawiać się też wyżły długowłose. Uważa się, że wyżeł ten jest jedną z najstarszych odmian wyżłów niemieckich, która utrzymywana jest w czystości rasy od około 100 lat. Pierwsze wyżły weimarskie pojawiły się na wystawie w Berlinie w roku 1880.

Średniej do dużej wielkości pies myśliwski. Budowa typowa dla psa pracującego, o pięknych kształtach, sucha, muskularna. Istnieją dwie odmiany: długo – i krótkowłosa. Oczy koloru od jasno do ciemnobursztynowego, o inteligentnym wyrazie. Okrągłe, osadzone lekko skośnie. Uszy płaskie, szerokie i stosunkowo długie, sięgające mniej więcej kącika warg. Osadzone wysoko i wąsko, zaokrąglone na końcach, pofałdowane. Ogon osadzony nieco niżej niż u innych porównywalnych ras, mocny, dobrze owłosiony. Sierść u krótkowłosych: krótka, mocna, bardzo gęsta, gładko pokrywająca ciało, bez lub z nieznaczną ilością podszerstka. U długowłosych: miękka, długa, z podszerstkiem lub bez niego. Prosta lub lekko falująca. Długa, falująca sierść dopuszczalna u nasady uszu. Na końcach uszu dopuszczalna sierść aksamitna. Sierść powinna mieć długość 3 - 5 cm, zaś pod szyją, na przedpiersiu i brzuchu jeszcze dłuższa. Wyraźne frędzle i portki, skracające się ku dołowi. Na ogonie wyraźne pióro. Włosy pomiędzy palcami. Owłosienie na głowie nieco krótsze. Umaszczenie: srebrne, sarnie, mysioszare jak i wszystkie pośrednie odcienie. Głowa i uszy zwykle nieco jaśniejsze. Wysokość w kłębie: psy: 59 - 70 cm, suki: 57 - 65 cm Waga: psy: około 30 - 40 kg, suki: około 25 - 35 kg.

Weimaraner jest bardzo popularny w USA. Zarówno policja jak i właściciele prywatni wykorzystują go jako psa stróżującego i obronnego. Sprawdza się także jako pies rodzinny. Jest zrównoważony, czujny, nie sprawia trudności, nie hałasuje. Nie nadaje się na psa dla osoby głośnej i neurotycznej, brutalnie traktowany może być niebezpieczny. Dobrze wychowany kocha swojego opiekun całym sercem, jest mu wierny i posłuszny. Ma skłonności do dominacji. Dom z ogrodem to idealne miejsce dla niego. Kocha częste i długie spacery.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//