identyfikator dla psa

Ryszard 3938

Pies

5 lat

cocker spaniel

Katowice

Dodano: 2018-12-03 10:05

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Ryszard to pies po przejściach - właściciel próbował go zasztyletować, wbił nóż w psa kilkukrotnie, ledwo udało się chłopaka odratować. Te wydarzenia zostawiły na nim piętno - Ryszard potrafi ugryźć. Pies znajduje się na hotelu z małym dzieckiem, stąd wiemy, że Rysiek reaguje agresywnie na dzieci...małe biegające dzieci będą wyzwalały w nim instynkt łowiecki. Nie polecamy też by obcy ludzie podchodzili do niego w sposób niekontrolowany, dotykając go gdy nie widzi. Rysiek nigdy się nie męczy - można z nim biegać i 4h lub więcej. Z większością psów się dogaduje, w hotelu jest kenelowany. My biorąc go na spacery nie mamy z nim najmniejszego problemu, jest mega pozytywny, ale musi być kontrolowany i mieć zasady. Nie jest to jednak pies, który lubi się przytulać, którego można siłą ściągnąć z łóżka, czy który da się czesać i pielęgnować. Lubi wodę, chętnie się kąpie i do niej wchodzi. Natomiast zabiegi takie jak przycięcie włosów możliwe jest tylko pod narkoza. Ładnie pokazuje jak coś mu nie pasuje. Będzie super psem dla aktywnych, to świetny towarzysz długich spacerów. Rysiek już prawie Rok siedzi na hotelu pora by znalazł dom. Rysiek jest pod opieką Fundacji Jestem Głosem, Tych Co Nie Mówią z Rybnika, natomiast przebywa w Bytomiu i osoby zainteresowane adopcją czekają minimum 2 spotkania zapoznawcze z Ryśkiem

Kontakt

_506 952 182 lub 505 027 258 - jeżeli nie odbieramy pisać smsy, że w sprawie adopcji - oddzwonimy

Cocer Spaniele pochodzą z Ameryki i są to najmniejsze przedstawiciele psów sportowych. Jest to piękny i inteligentny pies, obecnie bardzo często hodowany jako pies domowy. Mimo tego rasa ta czuje się najlepiej w domach, w których mieszkają starsze, bardziej odpowiedzialne dzieci. Rasa ta musi być wychowywana od szczeniaka, aby zapobiec wielu problemom, jak nieśmiałość, która może prowadzić nawet do agresji.

Cocer Spaniele mają ciało średniej wielkości o doskonałych proporcjach. Przedstawiciele tej rasy mierzą około 40 centymetrów wysokości oraz ważą w granicy 13 kilogramów. Ich głowa jest proporcjonalna w stosunku do reszty ciała, o inteligentnym ale i delikatnym wyrazie. Oczy są okrągłe, brązowe, patrzące na wprost, nos czarny. Uszy są długie, z miękkiej skóry i osadzone nie wyżej, niż dolna krawędź oka. Sierść jest średniej długości na ciele oraz krótka na głowie. Uszy, klatka piersiowa i nogi mają dużo włosów, ale nie aż tyle, żeby ukryć prawdziwą linię ciała. Sierść jest gładka, błyszcząca, miękka, raczej falowana i łatwa w utrzymaniu, jednak wymaga regularnej pielęgnacji. Umaszczenie jest rude, czarno – opalane, czarne, białe lub wielokolorowe.

Cocer Spaniele to bardzo inteligentne i bardzo lojalne psy, wymagające pełnego energii właściciela, ponieważ są bardzo aktywne. Rasa ta świetnie nadaje się na zwierzęta domowe i nie powinno się ich zostawiać samych na dworze przez dłuższy okres czasu. Długie włosy sprzyjają chłodzeniu przy wysokich temperaturach. Cocer Spaniel wprowadza mnóstwo radości do życia każdego właściciela. Są to piękne psy, które doskonale współżyją ze starszymi dziećmi. To bardzo wesołe psy, które uwielbiają się bawić, a czasem sprawia im przyjemność szczekanie. Mimo, że jest to rasa spokojna i czuła, jeżeli poświęca się im zbyt mało uwagi potrafią zachowywać się wrednie.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//