identyfikator dla psa

Gustaw 4043

Pies

4 lata

foksterier krótkowłosy

Kraków

Dodano: 2018-12-15 09:08

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Psy w naszym schronisku są systematycznie wyprowadzane na spacery i socjalizowane. Wolontariusze telefonicznie udzielają informacji na temat każdego psa. Imię: GUSTAW Waga: 10-11 kg, sięga pod kolano Rasa: mieszaniec w typie teriera. Zachowuje czystość w kojcu. Przyjazny wobec swoich, zdystansowany wobec obcych, czujny, aktywny. Zasygnalizuje każde niepokojące zdarzenie. Sprawdzi się w roli przyjaciela i stróża. Chodzi na smyczy. Nie akceptuje innych psów na swoim terenie. Nasze psy są wysterylizowane, z wyjątkiem tych w stosunku do których są przeciwwskazania zdrowotne, posiadają komplet szczepień, mają wszczepionego czipa , nowy opiekun otrzymuje książeczkę zdrowia zwierzaka z odpowiednimi wpisami. Pomożemy w dowiezieniu psiaka do innego miasta. Jeśli jesteś zainteresowany adopcją i chcesz uzyskać bliższe info na temat pieska, zadzwoń do wolontariuszki. Można dzwonić od 7.30-22.00 także w niedziele i święta. NIE ODPOWIADAMY NA SMSy. KONTAKT w sprawie adopcji: 534667299 psynowiny@gmail.com Prosimy o rozsądną i przemyślaną decyzję. Zwierzę nie jest rzeczą, wymaga opieki przez kilkanaście lat.

Kontakt

534667299

W 18. wieku w Wielkiej Brytanii do polowań podziemnych wykorzystywano przede wszystkim dwa rodzaje terierów, jednym z nich był właśnie foxterier krótkowłosy. Po raz pierwszy wystawiono go w 1862 roku na wystawie w Birmingham – rasa od razu znalazła uznanie. W 1876 roku ustalono standard rasy. Do I Wojny Światowej rasa była niezwykle popularna, w latach 20-tych foksterier krótkowłosy popadł w zapomnienie, większą popularność zyskał foksterier szorstkowłosy. Do dziś wietnie sprawdza się w polowaniach na lisa i borsuki, to także świetny pies towarzyszący – jego opiekun musi byc osobą aktywną i konsekwentną w jego wychowywaniu

Pies wesoły, żywy i pełen temperamentu. Ważne jest aby kościec i sita psa pozostawały w odpowiednich stosunkach; nie może być ciężki, krępy lub klocowaty. Oczy ciemne, małe, okrągłe, raczej głęboko osadzone, pełne ognia, żywe i rozumne. Uszy kształtu litery V, małe, niezbyt grube, opadające ku przodowi na policzki, lecz nie na boki jak u foxhounda. Ogon raczej wysoko osadzony, noszony wesoło, dość silny, nigdy ponad grzbietem lub zakręcony. Włos prosty, gładki, przylegający, twardy, gęsty, obfity. Brzuch i wewnętrzna strona uda nie mogą być gołe. Umaszczenie: powinna dominować biel. Umaszczenie nie ma istotnego wpływu na ocenę. Waga nie jest najważniejszą wskazówką w ocenie zdolności psa do pracy. Ważniejsze są: ogólna kondycja, wzrost i wymiary. Jeśli pies ma dobre chody, jest posłuszny i wytrwale ściga lisa w norze, nie jest ważne ile waży. Jego masa w kondycji wystawowej powinna wynosić: u psów 7,25-8,15 kg, a u suk 6,7-7,7 kg.

To pies o wielu talentach, bardzo ambitny i żywiołowy. Świetnie sprawdza się w polowaniu na lisa, borsuka, myszy czy nawet krety. Nie czuje strachu, stanie do walki nawet z dużo większym przeciwnikiem. Jest bardzo uważny, doskonale wyczuwa nastroje swojego opiekuna, kocha zabawę i potrafi wpasować się w rodzinę. Źle wychowany będzie dla całej rodziny utrapieniem. Uwielbia stać w centrum zainteresowania, jest świetnym aktorem. Dla dzieci jest doskonałym partnerem do zabaw. Potrzebuje bardzo dużo ruchu, nie powinien spędzać całych dni w mieszkaniu czekając na opiekuna.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//