identyfikator dla psa

Rosół 4098

Pies

10 lat

mieszaniec

Korabiewice

Dodano: 2018-12-20 15:03

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Coraz gorzej znosi schronisko. Chudnie w oczach. Wyniki badań ma ok. Więc to raczej schroniskowy stres, który podgryza go od wielu lat. Jego szelmowskie uśmiechy zamieniają się w smutny psi pysio. Wiem, że to nie jest psi ideał, jest trochę „gamoniem wycofańcem”, daleko mu do radości i rozmerdanego ogona i rozdawania buziaczków. Chyba nic innego nie pozostaje jak czekać na cud. Tylko czy ten cud zdąży się stać? Czy uda się znaleźć tego wyjątkowego człowieka?
Rosół (ur. ok. 2009 r.) jest psem średniej wielkości, przed kolano (waga ok.16 kg). Jest jeszcze trochę nieśmiały i niepewny siebie, ale ogólnie jest to pies spokojny. Taki trochę gamoń "specjalnej troski" :-) Ładnie spaceruje na smyczy, nie szarpie, nie ciągnie i trzeba się upewniać, że jednak idzie, bo nawet nie czuć go na drugim końcu smyczy. Dzielnie znosi zabiegi weterynaryjne, choć nie bez strachu, ulega woli człowieka. Nie jest jeszcze na tyle śmiały, żeby być psem „przytulankiem”, nie jest wylewny i nie rzuca się z radością na szyję. Głaskanie toleruje, ale bez szału. Uczy się, że to może być miłe. Ale w sposobie jak patrzy na opiekuna, widać, że bardzo chce. Rosołek nie jest już młody, a czas ucieka. Jest uprzejmy w stosunku do innych psów i suczek. Rosół szuka cierpliwego, wyrozumiałego człowieka.

Kontakt

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Rosole pisz: jola.wozniak01@gmail.com lub dzwon: 509-191-831. Jeśli chcesz adoptować? www.schronisko.info.pl; adopcje@schronisko.info.pl Szczegóły adopcji: www.schronisko.info.pl/adopcje

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//