identyfikator dla psa

Dalena 4100

Suka

9 lat

mieszaniec

Korabiewice

Dodano: 2018-12-20 15:03

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Dalena mieszka w schronisku w Korabiewicach Viva.
urodziła się ok. 2011 r. Waży ok. 15 kg. Ma bardzo dużo cech jamniczych, jest lękliwa i nieśmiała ale jednocześnie niezależna i troszkę uparta. Potrafi się przecudnie cieszyć na widok człowieka ale tylko tego znanego do nieznanych sobie ludzi zachowuje dystans i unika kontaktu. Jednak nie trwa to długo, odpowiednimi smaczkami można jej nieufność szybko przełamać, nie jest agresywna, raczej się wycofuje.
Dalenka jest psem niesocjalizowanym jako szczeniak i z tego powodu ma dużo braków, nad którymi cały czas pracujemy, kiedyś niedotykalski dzikusek, dzisiaj jest w pełni obsługiwalna, ładnie chodzi na smyczy i bardzo pięknie potrafi się cieszyć.
****
Dalena prawdopodobnie urodziła się w starych Korabiewicach a jej dzieciństwo to ciemna, brudna i ciasna przestrzeń, ciągły strach i poczucie zagrożenia. Podobno miała nie najgorzej bo żyła pod wersalka u właścicielki schroniska i nie musiała chować się w ziemnych norach żeby przeżyć. Kiedy schronisko zostało przejęte przez Fundacje Viva, Dalenka wraz z innymi dzikuskami zaczęła uczyć się zaufania do ludzi. Trochę to trwało, Dalenka wciąż jest nieufna, ale umie ładnie chodzić na smyczy a kontakt z człowiekiem zaczyna sprawiać jej przyjemność. W 2015 r. - wyszła na swój pierwszy spacer na łąkę. Dalena jest psem spacerowym, ale smycz pozwala zapiąć tylko osobom sobie znanym i lubianym.
Dalenka nie każdemu pozwoli do siebie podejść i wciąż wymaga pracy, ma jeszcze sporo braków, ale w odpowiedzialnym domu, przy cierpliwym i wyrozumiałym człowieku, otoczona miłością, mogłaby szybciej się otworzyć i na stałe pozbyć dawnych nawyków.
Dalenka nie jest psem oczywistym ale zasługuje żeby dać jej szansę na normalne psie życie, kochających ludzi, własną miskę i ciepłe posłanko w kochającym domu.

Kontakt

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Dalenie pisz: jola.wozniak01@gmail.com lub dzwon: 509-191-831. Jeśli chcesz adoptować: adopcje@schronisko.info.pl; Ankieta Adopcyjna:www.schronisko.info.pl/ankieta Procedura Adopcyjna: www.schronisko.info.pl/adopcje

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//