identyfikator dla psa

Pacanka 4158

Suka

2 lata

bokser

Kraków

Dodano: 2018-12-28 10:06

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Nazwaliśmy je Pacanki, wszystkie, całe stadko. Zostały odebrane interwencyjnie. Choć mieszkały z człowiekiem, to nie miały z nim dobrego kontaktu, właściwie funkcjonowały w swoim psim stadzie. W schronisku, mimo że mają otwarte inne boksy, wszystkie wchodzą do jednego, wtulają się w siebie, w grupie czują się bezpieczniej. Większość z nich jest w typie boksera.
Mimo, że adopcja nie była łatwa to kilka znalazło już swoje domy. W towarzystwie spokojnych psiaków robią powolne postępy w socjalizacji, a każda zmiana to ogromna radość nowych opiekunów.
Szukamy więc kolejnego wyjątkowego domu dla tej rudej suni. Jest zdystansowana w stosunku do ludzi, ale dobrze dogaduje się z psami. Szukamy domu z ogródkiem, u osób dla których to nie będzie pierwszy pies i które będą miały zrozumienie dla jej przeszłości, dadzą jej czas na spokojną socjalizację. Super, gdyby była kolejnym psem w rodzinie. Jeśli będzie miała spokojnego psiego kompana szybciej nauczy się pożądanych zachowań.
Czy ktoś da jej szansę na normalne życie??
Nasze psy są wysterylizowane, z wyjątkiem tych w stosunku do których są przeciwwskazania zdrowotne, posiadają komplet szczepień, mają wszczepionego czipa , nowy opiekun otrzymuje książeczkę zdrowia zwierzaka z odpowiednimi wpisami.
Pomożemy w dowiezieniu psiaka do innego miasta.
Jeśli jesteś zainteresowany adopcją i chcesz uzyskać bliższe info na temat pieska, zadzwoń do wolontariuszki. Nie odpowiadamy na smsy.
Można dzwonić od 7.30-22.00 także w niedziele i święta.
KONTAKT w sprawie adopcji:
534667299
psynowiny@gmail.com
Prosimy o rozsądną i przemyślaną decyzję. Zwierzę nie jest rzeczą, wymaga opieki przez kilkanaście lat.

Kontakt

534667299 psynowiny@gmail.com

Przodkowie boksera bullenbeissery powstali prawdopodobnie w wyniku krzyżowania ciężkiego bojowego molosa z psami lżejszymi i bardziej elastycznymi chartami. Jeszcze do połowy 19. wieku doga i boksera trudno było odróżnić. Nie wiadomo dokładnie skąd pochodzi nazwa bokser. Boksery są psami bojowymi, pierwotnie używane były do nagonki na niedźwiedzie i dziki. Później zaczęto je wykorzystywać do walk z bykami. Pierwszy wzorzec rasy powstał w 1905 roku, jednak już w 1896 roku w Monachium założono Pierwszy Klub Boksera. Przyjęto do niego ok. 20 psów, w 1904 roku ustalono pierwszy standard rasy. Liczebność rasy zmniejszyła się bardzo po I Wojnie Światowej. Dopiero po II Wojnie Światowej Amerykanie sprowadzili boksery do USA i rasa zaczęła ponownie zyskiwać na popularności. Dziś rasa jest bardzo popularna; bokser stał się psem uniwersalnym, dobrze sprawdzającym się w policji, pomocy osobom upośledzonym a także jako stróż domu i rodziny.

WIELKOŚĆ: mierzona od kłębu, wzdłuż łokci do podłoża: psy: 57 - 63 cm, suki: 53 - 59 cm WAGA: psy: powyżej 30 kg (przy wysokości w kłębie ok. 60 cm) suki: ok.25 kg (przy wysokości w kłębie ok. 56 cm) Bokser jest psem średniej wielkości, krótkowłosym, krępym o kwadratowej budowie, mocnym kośćcu oraz suchym, silnie rozwiniętym i plastycznie uwidocznionym umięśnieniu. W ruchu jest żywy. pełen siły i szlachetności. Nie może być ociężały, ani niezaradny jak również wątły i zbyt lekki. Głowa nadaje bokserowi charakterystyczny wygląd, jej wielkość musi zachowywać odpowiednie proporcje w stosunku do całego ciała, nie może sprawiać wrażenia ani za lekkiej, ani za ciężkiej. Kufa powinna być możliwie szeroka i mocna. Piękny wygląd głowy zależy od harmonijnej proporcji pomiędzy wielkością kufy i mózgoczaszki. Nos jest szeroki i czarny, bardzo lekko zadarty, szerokie nozdrza. Ciemne oczy nie mogą być ani zbyt małe, ani wyłupiaste, ani też zbyt głęboko osadzone. Powinny wyrażać energię i inteligencję. Spojrzenie nie może być groźne ani zbyt przenikliwe. Brzegi powiek muszą być ciemno pigmentowane. Uszy zachowane w stanie naturalnym są odpowiedniej wielkości, osadzone po bokach w najwyższej części mózgoczaszki. W spoczynku przylegają do policzków, w stanie wytężonej uwagi skierowane są do przodu tworząc wyraźną fałdę. Ogon jest osadzony raczej wysoko niż nisko, zachowany w stanie naturalnym. Chody energiczne, pełne siły i elegancji. Skora: sucha, elastyczna, bez fałd. Włos krótki, twardy, lśniący i przylegający do skory. Umaszczenie: Żółte lub pręgowane. Maść żółta występuje w rożnych odcieniach, od jasnożółtego do ciemnoczerwonobrązowego, przy czym za najładniejsze uważane jest umaszczenie pośrednie (czerwonoźółte). Maska czarna. Odmiana pręgowana ma na żółtym tle w wymienionych wyżej odcieniach, ciemne lub czarne pręgi przebiegające w kierunku żeber. Barwa tła musi wyraźnie kontrastować z barwą pręg.

Boksery to psy uczuciowe, serdeczne i przywiązane do człowieka, musza być jednak odpowiednio wcześnie socjalizowane. Z tym psem każda spędzona minuta to prawdziwa przyjemność. Już w wieku kilku miesięcy powinno rozpocząć się jego wychowywanie. Jest bardzo pojętny, inteligentny i szybko wykonuje polecenia. Jego opiekun musi nad nim dobrze panować, czasem trzeba poskromić jego temperament. W jego krwi płynie krew prawdziwego wojownika, dlatego w sytuacjach ekstremalnych bokser zamienia się w niebezpieczną bestię. W kontaktach z innymi czworonogami może reagować agresywnie. Powinien przejść szkolenie z zakresu posłuszeństwa. Najlepiej będzie się czuł w domu z ogrodem, w mieszkaniu pod warunkiem, że będzie mieć odpowiednio dużo ruchu.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//