identyfikator dla psa

Pusia 4185

Suka

3 lata

sznaucer miniaturowy

Warszawa

Dodano: 2018-12-30 13:27

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

PUSIA to śliczna sunia w typie sznaucerka młodziutka wiek ok. 1,5 roku. Pusia jest bardzo przyjazna, wesoła. Jest jest małym pieskiem, nakolankowym.

Stosunek do dzieci nie znany, koty zna a z pieskami chce się bawić.

Pod tym linkiem znajdą Państwo filmik z pieskiem : https://www.facebook.com/marzena.skoczen.5/videos/pcb.10205187735649540/10205187733209479/?type3&theater

Kontakt w sprawie adopcji pieska wyłącznie telefoniczny : 606 253 978

Kontakt

606 253 978

Dopiero w końcu 19. wieku pojawił sie termin sznaucer, wcześniej pinczer i sznaucer traktowane były jak jedna rasa, która różniła sie rodzajem sierści. Oficjalnie nazwa została wprowadzona w 1917 roku, jako że wielu hodowców nie chciało jej zaakceptować. Pierwszym oficjalnie zarejestrowanym sznaucerem miniaturowym był Jeco Fulda Lilliput. Sznaucer miniaturowy pochodzi od małych psów o szorstkim owłosieniu, używanych do stróżowania przy gospodarstwach wiejskich południowych Niemiec i Szwajcarii w 19. wieku. Wtedy jeszcze pies ten określany był jako szorstkowłosy pinczer karłowaty. Odznaczały się one dużą odwagą, czujnością i skutecznościa w tępieniu gryzoni.

Sznaucer miniaturowy jest zmniejszonym odbiciem swych większych braci, bez wad "karłowacenia". Powinien być mocnym, zwartym, grubokościstym pieskiem. Włos: okrywa włosowa jest szorstka. Winna być drutowata, twarda i gęsta. Składa się z gęstego podszerstka i szorstkiego włosa okrywowego. Włos okrywowy jest szorstki, nie nastroszony ani nie falisty. Włosy głowy i kończyn również twarde; na czole i uszach nieco krótsze. Typowe znamiona rasy to: utworzona na kufie krzaczasta broda i brwi, lekko ocieniające oczy. Umaszczenie jest jednolicie czarne, "pieprz i sól", czarno-srebrne lub białe. W odmianach "pieprz i sól", celem hodowców jest uzyskanie pośredniej tonacji z równomiernie rozmieszanym silnie pigmentowanym "pieprzem" i szarym podszerstkiem. Ciemna maska podkreśla wyraz rasy i harmonizuje z danym odcieniem maści. Przy maści czarno - srebrnej celem hodowców jest: czarna okrywa włosowa z czarnym podszerstkiem i białymi znaczeniami nad oczami, na szyi w okolicy krtani, na policzkach, na przedpiersiu, śródręczu, łapach, stronie wewnętrznej kończyn tylnych i wokół odbytu. Czoło, kark i zewnętrzna powierzchnia uszu winny być czarne. Ogon skrócony na około 3 kręgi, jest wysoko osadzony i noszony prosto. WZROST: Wysokość w kłębie waha się między 30 a 35 cm.

To niewielki pies z dużym temperamentem. Jest bardzo energiczmy i wie czego chce. Jest bardzo czujny, to świetny opiekun mieszkania, słysząc zbliżającego sie gościa robi bardzo wiele hałasu. Im wcześniej go nauczymy kiedy powinien szczekać tym lepiej dla nas. Szybko się uczy, lubi brać udział w agility. Dla dzieci jest idealnym kumplem do zabawy, chętnie gra w piłkę, lubi łapać frisbee. Można go trzymać w mieszkaniu, ale tylko pod warunkiem zapewnienia mu dużej dawki ruchu i sportu. Najbardziej lubi bieganie bez smyczy, im więcej ma miejsca, tym lepiej się czuje. Jego pielęgnacja wymaga systemtycznych wizyt u fryzjera, sierść musi byc trymowana.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//