identyfikator dla psa

Zezula 4428

Suka

6 lat

owczarek portugalski

Kraków

Dodano: 2019-01-24 17:49

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

SZUKAMY DOMU DLA SUCZKI OWCZARKA NIEMIECKIEGO !
ZEZULA ma około 5 lat, tak określił weterynarz. Wygląda na starszą , bo życie nie obchodziło się z nią łagodnie. Została odebrana interwencyjnie z pseudohodowli, wraz ze swoimi dwutygodniowymi dziećmi ze skrajnie złych warunków.
Była zamknięta w piwnicy bez światła dziennego, gdzie dzielnie walczyła o życie swoich maluchów , ogrzewając i broniąc je przed szczurami .
Cała rodzinka trafiła do schroniska. Dzieciakom udało się znaleźć domki, a waleczna , dzielna mama nadal czeka na swoja szansę., na kochający, odpowiedzialny dom.
Sunia jest zdrowa, wysterylizowana, zaszczepiona.
Przemyśl dobrze swoją decyzję, zanim sięgniesz po telefon.
KONTAKT w sprawie adopcji:
501334187
Zapraszamy do rozmowy telefonicznej, na smsy nie odpowiadamy.

Kontakt

501334187

Nie ma zgodności co do przeszłości i pochodzenia owczarka portugalskiego ( Cão da Serra de Aires ). Uważa się, że dzisiejsze psy są potomkami pary briardów, które książę Castro Guimaraes sprowadził na początku 20. wieku. Rasa została uznana w 1932 roku. Pierwszy czempion rasy – Alentejo, który urodził się w 1954 roku, nie ma udokumentowanego pochodzenia. Także pies o imieniu Montemor, według cech którego stworzono standard. Przed wyginięciem rasę uratował dr Filipe Morgado Roemiras i dr Antonio Cabro.

To pies średniej wielkości, o dosyć wydłużonej sylwetce. Ma inteligentne, żywe i łagodne oczy. Uszy: wysoko osadzone, jeśli nie cięte, to wiszące, bez fałd, jeśli cięte, to stojące. Trójkątne, średnio długie, cienkie i delikatne. Ogon wysoko osadzony, zwężający się i ostro zakończony, sięga stawu skokowego, w spoczynku opuszczony między nogami, na końcu mniej lub bardziej zagięty. W ruchu szablasto wzniesiony lub zakręcony. Sierść bardzo długa, prosta lub lekko falista, tworzy długą brodę, wąsy i brwi, które nie powinny zakrywać oczu. Maść: żółta, kasztanowa, płowa, szara i wilczasta w różnych odcieniach, czarna z mniej lub bardziej wyraźnym podpalaniem. Włos bardzo długi na głowie, tułowiu i łapach, także między palcami, średniej grubości, kozi, gęsty, jednakowy na wszystkich partiach ciała. Sierść nie ma podszerstka ani nie jest wełnista. Wysokość w kłębie: pies 45 do 55 cm, suka 42 do 52 cm Waga: 12 do 18 kg

To pies bardzo żywy i nadzwyczaj inteligentny, wytrzymały i zmyślny, bardzo oddany właścicielowi i powierzonym jego opiece zwierzętom., których pilnuje w nocy. W stosunku do obcych zachowuje duży dystans, wręcz ich unika. Wykorzystywany zwłaszcza w rejonie Alentejo do pasienia i pilnowania owiec, kóz, bydła, koni. Potrafi dobrze upilnować stado, a także odnaleźć zagubione zwierzęta – za co jest bardzo ceniony. Dzisiaj coraz częściej trzymany jako pies towarzyszący. To pies nadający się do życia na zewnątrz i tam się lepiej czuje niż w komfortowym mieszkaniu. Jest wesołym psem, zawsze chętnym do zabawy. Swoim temperamentem zabawia całą rodzinę, jest radosny i rozbrykany. Bardzo lubi bawić się z dziećmi i czuje się za nie odpowiedzialny. To pies, który wspaniale czuje się na wsi, w mieście nigdy nie będzie w pełni szczęśliwy. Nie potrzebuje luksusów, może mieszkać na dworze.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//