identyfikator dla psa

Miki 4690

Pies

2 lata

affenpinczer

Warszawa

Dodano: 2019-02-17 08:51

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Przebywające w naszym schronisku psy regularnie chodzą na spacery, są socjalizowane. Jeśli do nas zadzwonisz w sprawie adopcji, postaramy się udzielić obszernych informacji na temat każdego psa.
PROSIMY O DOM DLA ŚREDNIEGO PIESKA.
Imię: MIKI
Średniej wielkości, sięgający do kolana, ważący około 18 kg wilczasty piesek z domieszka krwi owczarka.
Jest młody, ma około 1,5 roku
Ładnie chodzi na smyczy.
Łagodny, przyjacielski.
Chyba był bity bo kuli się na podniesiona dłoń.
Do nowego domu psy (co do których nie było przeciwskazań zdrowotnych) jadą wysterylizowane, wszystkie posiadają komplet szczepień, są zaczipowane, opiekun otrzymuje książeczkę zdrowia zwierzaka z odpowiednimi wpisami.
Pomagamy w transporcie.
Osoby zainteresowane adopcją prosimy o kontakt telefoniczny i rozmowę z wolontariuszką, na smsy nie odpowiadamy.
Można dzwonić od 7.30-22.00 także w niedziele i święta.
KONTAKT w sprawie adopcji:
534667299
psynowiny@gmail.com
Przemyśl dobrze swoją decyzję. Zwierzę nie jest rzeczą, wymaga opieki przez kilkanaście lat.

Kontakt

KONTAKT w sprawie adopcji: 534667299 psynowiny@gmail.com

Affenpinczer to niewielki pies, z charakterystycznymi ciemnymi i okrągłymi oczami oraz szorstką sierścią. Prawdopodobnie został wyhodowany w Niemczech - początkowo był psem farmerskim, następnie w około XVII wieku zminiaturyzowany, stał się popularnym psem domowym. Pochodzenie Affenpinczera zostawiło trwały ślad w charakterze tej rasy - te małe pieski to niestrudzeni łowcy myszy a także czujni stróże mieszkania czy domu. Wspaniale nadają się dla młodszych dzieci - mają bardzo wesołe usposobienie, uwielbiają zabawy. Świetnie "dogadują się" z innymi domowymi zwierzakami.

Jest to rasa należąca do tych najmniejszych. Affenpinczer ma kwadratowe, dość mocno zbudowane ciało, z cofniętą klatką piersiową i okrągłą głową. Szyja jest krótka, a kończyny grubokościste. Sierść jest dosyć szorstka,lekko kręcona na brzuchu i dłuższa w okolicach głowy. "Affe" w języku niemieckim oznacza małpę. To świetnie oddaje charakterystyczny "małpi" wygląd pyska Affenpinczera. Oczy są okrągłe i czarne, nos mały i lekko spłaszczony. Typowy kolor umaszczenia tej rasy to czarny lub ciemnoszary, jednakże zdarza się umaszczenie beżowe. Zwierzę osiąga wzrost w granicach 25-38 cm, waga waha się między 3-3.36 kg.

Affenpinczer usposobieniem przypomina psy terierowate. Jest bardzo towarzyski, wesoły, śmiały. Dobrze się czuje wszędzie tam, gdzie jest zamieszanie i okazja do zabawy. Trzeba wyznaczyć mu pewne granice "rozrabiania" bo różnego rodzaju "małpie wygłupy" są jego specjalnością. Konieczne jest jasne określenie lidera, inaczej ten niewielki piesek gotowy jest szukać zaczepek wśród większych i silniejszych psów. Ma tendencję do zaborczego traktowania swojej miski i zabawek, potrafi się wspinać. Chociaż Affenpinczer postrzegany jest jako typowy pies do mieszkania, śmiało można go zabierać na dłuższe wycieczki czy wyjazdy. Niezbędne jest zapewnienie mu ruchu w postaci codziennych spacerów, żeby mógł spożytkować duże zasoby energi. Affenpinczer najlepiej będzie się czuł w rodzinie rozrywkowej z dużym poczuciem humoru. Bardzo dobrze toleruje obecność innych zwierząt domowych.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//