identyfikator dla psa

Shitsu 4807

Pies

3 lata

shih tzu

Warszawa

Dodano: 2019-02-26 19:25

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

SZUKAMY KOCHAJĄCEGO DOMU DLA ROCZNEGO PIESKA SHITSU !!!
Wiek : 1 rok.
Taka kruszyna shitsu z przyczyn rodzinnych szuka najcudowniejszego domku z możliwych.
Piesek jest zdrowy, zaszczepiony, wykastrowany.
Obowiązuje wizyta przedadopcyjna, umowa adopcyjna.
Osoby zainteresowane adopcją pieska, zapraszamy do rozmowy telefonicznej z wolontariuszką.
Na smsy nie odpowiadamy.
Kontakt w sprawie adopcji:
501334187
Przed podjęciem decyzji o adopcji proszę wziąć pod uwagę że zwierzę wymaga opieki przez kilkanaście lat.

Kontakt

501334187

Historia shih tzu zaczęła się w 17.wieku w Tybecie. Psy te zaliczane są do najstarszej rasy wywodzącej się od Ihasa apso oraz pekińczyka. W 16. wieku zgodnie z obowiązującym zwyczajem, psa tego ofiarowywano w Chinach każdemu ważnemu gościowi.Psy te żyły początkowo tylko na dworze carskim, bardzo starannie selekcjonowano je do dalszej hodowli. W latach 30. dwudziestego wieku, shih tzu opuściły pałac. W 1934 roku Europejczycy mieszkający w Chinach założyli „Pekiński Kennel Club“. W 1937 roku po inwazji Japonii shih tzu bliski był wyginięcia, ale dzięki Europejczykom trafił na Zachód, Do Ameryki dopiero w 1955 roku.

Wysokość i ciężar ciała 4.5-8.1 kg. Idealna masa ciała 4.5-7.3kg. Wysokość w kłębie do 26.7 cm. Krzepki, obficie owłosiony, charakterystycznym aroganckim sposobie bycia i twarzą przypominającą chryzantemę. Ma duże, ciemne, okrągłe, rozstawione szeroko, ale nie wyłupiaste oczy. Uszy są duże, z długim płatem usznym, zwisające. Osadzone nieco poniżej sklepienia czaszki, owłosione tak obficie, że wydają się zlewać z owłosieniem szyi. Ogon jest mocno owłosiony, wesoło noszony wyżej ponad grzbietem. Osadzony wysoko. Niesiony w przybliżeniu na wysokości sklepienia czaszki nadaje harmonii sylwetce

Shih tzu jest psem towarzyszącym, uwielbia być cały czas w pobliżu swojego opiekuna. Zachowuje lekki dystans – kocha swojego pana, ale nie lubi być noszony na rękach, jest bardzo niezależny. Jest idywidualistą, potrzebuje fizycznej i psychicznej wolności. Dość trudny do ułożenia, potrafi być bardzo uparty, arogancki i raczej nie będzie bezwarunkowo posłuszny. Gości wita uprzejmie, ale jeżeli ktoś wyda mu się niesympatyczny, shih tzu da mu to odczuć. Dobrze czuje się w mieszkaniu, szybko uważa je za swój osobisty rewir. Pownien mieć stałe godziny spacerów. Dobrze rozumie się z kotami. Jego pielęgnacja zajmuje dość dużo czasu, sierść musi być codziennie szczotkowana.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//